Старе хмельницьке кладовище стане історико-меморіальним комплексом

444

Від інвентаризації до створення історичного комплексу. Хмельницьке старе кладовище, що у середмісті,стане історико-меморіальним комплексом. Роботи з так званої реконструкції вже розпочали. Спеціалісти наносять на карту розташування могил та імена тих, хто в них похований.

Останні поховання на старому кладовищі обласного центру були ще у 60-ті роки минулого століття. Багато могил уже зруйновані. Тому міська влада вирішила з 8-ми гектарів людських поховань зробити історико-меморіальний  комплекс.

Зараз проводять інвентаризацію могил.  Займається цим місцевий історик.  Спеціаліст каже, чимало поховань вже зруйновні. І не тільки природою, а й людьми. Тому роботи додалося ще більше.

На цьому кладовищі є чимало поховань знаних не тільки на Хмельниччині людей, ай в Україні. Також тут є кілька могил генералів та навіть пам’ятник американським льотчикам.

Після отримання статусу історико-меморіального комплексу можна буде проводити більше робіт з благоустрою.  Роботи із реконструкції та документації планують завершити до соені.

Спеціалісти просять небайдужих хмельничан, які знають деталі про те чи інше поховання,повідомляти про це.