“Сумські дебати” – Мешканцю селища Сад Сумського району загрожує штраф через знущання з собаки

36

У селищі Сад, що за 2 км від Сум, наприкінці червня чоловік побив безпритульного собаку та хлопця, який кинувся захищати тварину. У поліції спочатку провели перевірку та не побачили ані кримінального злочину, ані адмінправопорушення. 4 серпня у поліції повідомили, що з винуватця буде стягнуто штраф.

Конфлікт стався біля селища Сад, що під Сумами ще 24 червня. Група жінок і чоловік чекали на приїзд сміттєвоза. Надія Пуригіна розповідає, що стояла разом зі своєю тіткою, коли повз них біг собака.

“Напроти нас Бережний – мешканець будинку, до нас звернувся, каже: чия це собака? Він її підзиває і на наших очах великою палицею починає бити. Ми, як люди небайдужі, підбігли до нього, почали питати: що ви робите? Він тримав собаку і бив її палицею. “Вона у мене курей покрала. Звичайно, тут позбігалися люди, хлопці, багато дуже людей було”, – розповіла жінка.

Надія Пуригіна показує фото собаки, якого вони з жінками підгодовували і на якого накинувся чоловік із палкою.

Людмила Рєзнікова говорити, що не бачила, як починалася бійка, бо в цей час балакала з дружиною нападника, сидячи неподалік на лавці. Серед потерпілих від бійки – її син.

“Я після того до нього підійшла і сказала: “За що ти побив мого сина? За те, що він заступився за бездомного собаку?”. У мене син дуже любити тварин. Пташку знайшли маленьку – стрижня, він його вигодував, носивши з собою на роботу. Зараз тримають собаку, теж безпритульну”, – каже жінка.

Дмитро Рєзніков пригадує обставини того дня: “Вдаривши мене, і за мене заступилися жінки, троє чи двоє, почали його зі свого боку по спині бити ладонями, і він також на жінок почав кидатися з кулаками, їх посилати. Три курки задавила. Кажу: давайте я вам куплю три курки. Не треба, каже, мені нічого купувати”. Він також додав, що нападник – це його сусід із першого поверху. “Я завжди намагався бути з ним вічливим, за руку постійно вітався, а він виявився поганим людиною”, – каже Дмитро.

Хлопець не звертався із заявою про побиття до поліції.

Надія Пуригіна каже, що, незважаючи на приїзд поліції, історія тим не закінчилася. За два дні люди знайшли цього собаку отруєного на одній із вулиць.

“Я впевнена у тому, що це робота Бережного. Бо коли поїхала поліція, він мені сказав: ти ще подивишся, що я зроблю. Відповідь поліції: кримінальне провадження не відкрили і справа вони закрили, цим вони не хочуть займатися”, – каже жінка.

Пані Надія показує відповідь з поліції, датовану 8 липня, де йдеться, що за фактом події проведено перевірку та не встановлено ознак кримінального чи адміністративного правопорушення.

Місцева волонтерка Людмила Блохніна, яка опікується безпритульними тваринами, каже, що через близькість до обласного центру, безвідповідальні жителі тут часто залишають біля селища своїх тварин. Пані Людмила каже, що вже три роки піднімає у громаді питання виділення приміщення для покинутих тварин, поки волонтери їм шукають нових господарів.

“Потрібне приміщення для тимчасової перетримки завезеної тварини. За традицією тут її вбивали завжди. Собака не може бігати по селу, ми не хочемо бачити безпритульних. Але жодних дій з боку більшої частини місцевого населення не відбувається”, – каже вона.

Чоловік, який, за словами мешканців селища Сад, побивши собаку та Дмитра Рєзнікова, працює водієм у місцевому центрі соціальної захисту. Давати інтерв’ю він відмовився. Сказавши тільки, що цей собака в нього задушив 5 курей, Дмитра Рєзнікова вдарив один раз, бо хлопець його спровокував.

4 серпня Суспільному у поліції сказали, що на чоловіка, який побив собаку, накладуть штраф. За результатами розтину встановили, що тварина померла природною смертю, розповіла інспекторка відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Катерина Шосталь.

“Жодних отруйних речовин у організмі собаки не виявили. Щодо чоловіка правоохоронці вже склали адміністративний протокол за статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Жорстоке поводження з тваринами” Санкція статті передбачає наказання у вигляді штрафу від 3400 до 5100 грн”, – сказала Шосталь.

Що таке “природна смерть”, у разі, Катерина Шосталь не уточнила.

suspilne.media

Поділитися в соціальних мережах

Source link