Свято для громади

260

З піснями та концертами. Вихідними одразу у двох громадах відзначали дні сіл – у Теофіпольській та Заслучненській. Через карантин святкувань місцеве населення чекало два роки. Тож з подвійним натхненням готували концертну програму. Організували усе якнайкраще – з частуваннями та конкурсами.

Вже впродовж багатьох років жителі Рідки та Бережинець Теофіполської громади святкують разом дні села. Традицію перервав лише карантин. Та цього року громада знову зібралась у святковий день – день святої Анни. Спочатку вірячи молились у церкві, згодом священник відправив службу біля цілющого джерела – візитівки тутешньої місцини. А згодом розпочався концерт . Староста каже, на святкування приїжджають з усіх околиць.

До урочистостей долучились представники благодійного фонду народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч». Також  відзначили на святі наймолодших жителів громади та їх батьків.

Відзначили і старожилів  – тих, хто своєю працею звеличував села. Серед таких  – Ганна Назарівна Кашперук. Син розповідає, зворушений тим, що його маму відзначили подарунком.

Поки на Теофіпольщині святкування у розпалі, Заслучненська громада, а саме село Марківці, переймає марафон. Артисти співають пісень, умільці показують роботи на місцевій виставці. Тутешні зізнаються, святкують день села тут уперше.

Гості свята – це ті, хто ріс тут, ходив до школи та бігав у дитинстві цими стежками. Тому й радіють, що є чергова нагода приїхати до рідного села.

Душевні розмови, пісні та спогади. Саме так піднесено у Марківцях святкує громада.

Тутешні краєвиди та родючі землі роблять село перлиною мальовничої Хмельниччини. У громаді кажуть, такі святкування планують відроджувати у всіх населених пунктах.

Представники благодійного фонду  народного депутата України Сергія Лабазюка «Ми поруч» завжди бажані гості  на святкуваннях. Адже комунікують із громадою та знають її потреби. На урочистостях для громади вручили грошовий сертифікат. Люди радіють, коли їх працю та заслуги цінують.

У кращих традиціях на днях села – частування духмяною юшкою та виступи місцевих колективів. Адже подільська земля багата на таланти та щедрих людей.