Тарифне “цунамі” вже близько: до чого слід приготуватися жителям Хмельниччини

Дорожчатимуть усі види комунальних послуг

2355

Жителів Хмельниччини, як і всіх українців, незабаром чекають кілька тарифних ударів, які  відчутно спустошать наші гаманці. Поступово зростатиме вартість усіх комунальних послуг. Отже, якщо хтось розраховував, що із ростом зарплати автоматично зростатиме й добробут – забудьте.  Ціни усе знівелюють.

Вже з 1 жовтня має підвищитись тариф на електроенергію для населення. Причому зросте тариф на перші 100 кіловатт, який завжди був лояльним до споживача. Замість 90 копійок за кВт/год будемо тепер платити 1,68 гривні. Це – майже вдвічі більше, ніж було дотепер.

Ціна на газ не буде стабільною, вона тепер прив’язана до європейського ринку і змінюватиметься щомісяця. Теоретично вона може й упасти, і ймовірно, що так буде. Але якщо це станеться, то не раніше весни наступного року, бо восени зазвичай вартість газу зростає – перед початком і під час опалювального сезону. Загалом у наступному році очікується підвищення газового тарифу на 19%.

Читайте також: Хмельничани мають поквапитись: споживачам масово відключатимуть газ

А до 2023 року ціна на газ для українців має вирости до 214 доларів за тисячу кубометрів. Тобто, упродовж трьох років вартість блакитного палива зростатиме для нас у середньому на 19,6%.

Заплановано також підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення. Їх мають намір підняти вже з 1 січня 2021 року. В середньому вартість цих послуг зросте на 22%.