Цього тижня в Україні стартувала монетизація субсидій. Підсумки тижня .

716

В середньому півтори тисячі гривень на домівку. Цього тижня в Україні стартувала монетизація субсидій. Тільки у Хмельницькому на державну допомогу розраховує понад 22 тисячі громадян. Адресну допомогу видавали за двома принципами: або гроші на руки, або на спецкартку. Перші спроби отримати готівку супроводжувалися чергами і збоєм банківської системи.  Тим часом «Підсумки тижня» дізналися, яка система  субсидіювання краща – минула чи нова.

Одна з них пані Леся. Попри черги каже,  монетизація їй подобається більше за минулу систему нарахування допомоги.

У банку пояснюють, збій виник через перенавантаження системи і запевняють, явище тимчасове. Для зручності хмельничан навіть створили дві черги – загальну і за попереднім он-лайн записом.

Живу копійку отримають лише ті громадяни, які оформили субсидію до нового року. А от ті, хто після 1 січня, грошей не побачать. Таких у Хмельницькому трохи більше ніж 400 сотні.  Їхня субсидія приходитиме на спеціальну картку,  після чого банк автоматично перерахує гроші на комунальні рахунки субсидіанта.

У соцзахисті розраховують, що це заохотить населення до економії енергоресурсів. А ще мінімізує заборгованість населення за комуналку. До слова, субсидію припинятимуть за наявності лише одного несплаченого місяця.

Разом із тим в управлінні соцзахисту Хмельницької міської ради ще не знають, чи буде діяти дворівнева монетизація субсидій після завершення опалювального сезону.

Попри дискусію у соцзахисті більше схиляються до думки, що  гроші на спецкартку  все ж зручніше, ані ж на руки, особливо для літніх громадян. Мовляв, непотрібно зайвий раз стояти у чергах аби оплатити «комуналку», банк усе зробить за вас. Щоправда, залишок все ж доведеться заплатити із власної кишені. Загалом за лютий хмельничани повинні отримати понад 32 мільйони державної допомоги.

 

" " " "