Туристичні принади близько. Чорний Острів туристичний

220

Туристичні принади близько. На Хмельниччині є сотні об’єктів, котрі варто відвідати та зануритися у історію свого рідного краю. Сьогодні ми розповідаємо про туристичні маршрути, які варто відвідати у Чорному острові.

Першим зустрічає гостей та місцевих у Чорному Острові нещодавно відкритий арт-об’єкт. Тут встановлений пам’ятний знак смертельно пораненому під час бою між воїнами УНР та червоноармійцями начальнику генерального штабу Євгену Мишковському. А от у місцевому музеї про нього можна почути більше. Як і про інших управителів, які жили у Чорному Острові.

На території теперішнього Чорного Острова були знайдені поселення трипільців, розповідають місцеві. Тут був розташований маєток родини Пшездецьких. Навіть до сьогодні збереглася  будівля, де мешкала знать. Багато речей є автентичними.

До сьогодні у Чорному Острові відкритий костел, побудований родиною Пшездецьких. Він слугував як усипальниця для сім’ї вельмож. Йому уже дві сотні  років. В радянські часи костел слугував як будинок культури. Під час боїв у 1920 році у храм навіть влучив артилерійський снаряд – у стіні він видніється досі.

Раніше у Чорному Острові було три православні церкви, але з приходом комуністичного ладу їх поменшало. Теперішній храм був побудований наприкінці 18-го століття.

У громаді кажуть, розвивати Чорний Острів як туристичну принаду Хмельниччини будуть і надалі, адже тут є що показати не тільки місцевим, а й туристам зі всієї України.