У Хмельницькому «Centre UA» розповів про необхідні  зміни у виборчій системі

456

Рівний доступ до політики. У Хмельницькому «Centre UA» розповів про необхідні  зміни у виборчій системі. Нагадаю, взимку цього року представники цієї громадської організації здійснили фактично «гастролі» усією країною. Тоді збирали думки українців щодо політичного реформування держави: пропорційних списків, фінансування політ партій й виборчих комісій, а також обмеження депутатської недоторканності.

Вибори мають відбуватися за новими правилами. У цьому переконане громадянське суспільство України. Вже понад десятиліття політики обіцяють впровадити систему з відкритими регіональними списками, а тим часом ще з 2011-го чинна змішана система.

Зараз це визначає лише партійне керівництво. Так само на власний розсуд вирішують чи брати участь у передвиборчих дебатах, а про фінансування політичних сил взагалі розповідають за бажанням.

Передбачає Велика політична реформа й створення територіальних представництв ЦВК та сертифікацію членів виборчих комісій. Пан Віталій Швед заступник голови Хмельницької міської виборчої комісії каже їм, для нормальної роботи потрібне нормальне фінансове забезпечення.

Про електронний паралельний підрахунок нині взагалі не йдеться – бракує грошей на техніку.  Хоча місцеві представники виборчих комісій переконують, якби економили на розхідних матеріалах – грошей було б вдосталь.