У Хмельницькому говорили про зайнятість населення та розвиток економіки

158

У Хмельницькому говорили про зайнятість населення та розвиток економіки. За круглими столом зібрались бізнесмени, фіскальні органи та підприємці. Навіть із наявною статистикою про велику кількість безробітних – приватники говорять про брак робочої сили.

Чого потребує економіка – підтримки держави чи кваліфікованих кадрів ? На це питання намагались відповісти за круглим столом в обласному центрі. Учасники зібрання – підприємці, посадовці та контролюючі органи. Для тих, хто хоче спробувати, як працює іноземна економіка ,  презентували програму партнерської платформи , зокрема з Німеччиною. Вона вже успішно діє в нашій області.

А для середніх стартапів доводиться шукати співфінансування у межах країни. Банківські установи не охоче дають кредити на такі ідеї. Тому підприємці просять врахувати такі ініціативи у програмі підтримки підприємництва на наступні роки.

Водночас підприємці, особливо легкої промисловості та металообробної галузі, відчувають брак кадрів. В той же час у центрі зайнятості щодня реєструють понад сотню безробітних. Усе через карантин та скорочення штату держслужбовців. Та от змусити працювати їх не за спеціальністю там не можуть.

Так і виходить – в області брак швачок, а центрах зайнятості  наплив охочих стати на облік. Та  врегулювати ринок праці непросто, бо добра частина робочого населення за кордоном. А інша половина не готова працювати за мізер.