У Хмельницькому керуючий супермаркетом уникнув “карантинного” штрафу

Чоловіка звинувачували в продажу розливної кави в той період, коли карантинні обмеження забороняли подібну торгівлю

1497

У Хмельницькому міськрайонному суді виправдали керуючого супермаркетом “Сільпо”, який повинен був сплатити матеріальне стягнення за порушення карантинних обмежень. Про це повідомляє видання “НГП”.

Якщо точніше, то чоловіка звинувачували у тому, що він не призупинив 7 квітня о 13:19 торгівлю кавою на розлив у приміщенні по вулиці Свободи, 73 у Хмельницькому. Саме в той період в Україні ввели жорсткий карантин, а отже призупинення подібного виду торгівлі вимагалось відповідним рішенням місцевої та центральної влади.

Однак обвинувачуваний не визнав у суді своєї провини, чітко та аргументовано пояснивши, чому сталося таке непорозуміння. Така ситуація виникла через те, що міське управління не довело існуючу заборону до відома  кожного місцевого торговця. Замість цього в управлінні була призначена відповідальна особа, яка мала була забезпечити належне інформування. З цією метою лист з необхідною інформацією для усіх місцевих субєктів господарювання було розміщено у спеціальних групах – «Заклади харчування» і «ТС та продуктові магазини», створених у «Viber». Усіх керівників магазинів та супермаркетів запросили в ці групи ще 3 квітня. Але обвинувачуваного керівника магазину “Сільпо”, очевидно, запросити забули. В результаті цього він з’явився в чаті  групи лише 7 квітня 10:14 та 10:30, коли на нього вже складали адмінпротокол.

Читайте також: Водія на Хмельниччині оштрафували за порушення норм карантину

Що стосується офіційного сайту міськради, то там текст з відповідним розпорядження про карантинні обмеження з’явився теж лише 7 квітня.

До речі, слід зазначити, що заступниця начальника управління торгівлі, на якій лежав обов’язок довести всіх до відома, додала керівника супермаркету “Сільпо-Фуд” лише 7 квітня. Вона підтвердила цю інформацію у суді.

Враховуючи обставини, суд повністю виправдав обвинувачуваного, постановивши, що факт злочину в його діях відсутній.