У Хмельницькому просять містян без потреби нікуди не їздити: транспорту на всіх не вистачить

Вже від сьогодні припинили рук великогабаритних автобусів на деяких маршрутах

3579

На деяких маршрутах обласного центру тимчасово припиняють рух автобусів із великою місткістю. Таке повідомлення заявилося на сторінці міського управління транспорту і зв’язку у Facebook.

Автобуси знімають із таких маршрутів:

  • № 2 “Вул. Північна – Ракове”;
  • № 12 “Школа № 18 – Вул. Щедріна”;
  • № 21 “Катіон – Автостанція № 1”;
  • № 22 “Катіон – Озерна”;
  • № 51 “Катіон – Ракове”;
  • № 19 “Ракове – Озерна”;
  • № 55 “Лезневе – Ракове”.

Водночас транспортники мають дотримуватися урядової постанови щодо кількості пасажирів в одному транспортному засобі. Постанова обмежує їхню кількість десятьма особами. Якщо виявлять більше – водія можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, адже саме водіїв визначили відповідальними за цю кількість.

Як це виконати технічно – роз’яснень немає, поділився заступник міського голови Андрій Бондаренко у коментарі для “НГП”. Як водій із кондуктором мають стримати наплив людей, яким потрібно дістатися у визначене місце та на визначений час (на роботу чи в якихось нагальних особистих справах) – питання риторичне.

“Не знаю, як нам це вдасться. Звертаюся до старших людей і пільговиків – зменшити кількість поїздок на час карантину і дати можливість вивезти пасажирів, котрі добиратимуться до своїх робочих місць”, – каже директор КП “Хмельницькелектротранс” Віктор Паламарчук.

Та й навіть якщо припустити, що водії на кожній зупинці перелічуватимуть пасажирів і не впускатимуть більше десяти людей, то як це має зупинити поширення коронавірісу, невідомо. Адже різні транспортні засоби мають різний вміст. Тому 10 людей у тролейбусі та 10 людей у маршрутці – це, як кажуть в Одесі, “двє большиє разніци”.

Читайте також: Медіаконтроль: як Хмельничани дотримуються карантинних заходів (фото)

Чи не доцільнішим було би залишити в місті весь великогабаритний транспорт і тимчасово припинити рух маленьких маршруток. До речі, в коментарі до повідомлення щодо припинення руху великогабаритних автобусів одна з пасажирок саме це і зауважила:

“Дякую, що запихали людей в малесенькі мерседесіки, де просто неможливо дотримуватись дистанції між пасажирами хоча б метр…”, – написала пасажирка.

“Тобто, краще буде їздити громадянам в бусіках по 30 чол. В кожному?”, – прокоментував ще один містянин.

Звісно, що різке зменшення пасажиропотоку та жорсткі норми щодо кількості пасажирів автоматично призведуть до великих збитків у компаніях, які займаються пасажирськими перевезеннями. На компенсацію з бюджету їм годі розраховувати. Багато підприємств теж пішли на вимушені канікули. Отже, надходження від податків, які й без того залишали бажати кращого, різко скоротяться. У найближчі місяці,  замість надходжень, в бюджетах усіх рівнів будуть лише велетенські діри. Такої економічної кризи, яка зараз розгортається на наших очах, світ давно не бачив. Очевидно єдиним виходом з цієї ситуації має стати шалена емісія національних валют. Принаймні для України іншого виходу не видно.