У Хмельницькому суд позбавив машиніста потягу водійських прав

Винуватець ДТП просив пом'якшити вирок у зв'язку зі своєю професією

1338

У Хмельницькому апеляційному суді не задовільнили оскарження рішення Білогірського суду стосовно водія, з вини якого декілька людей отримали травми середнього ступеня важкості. Про це повідомляють на сайті апеляційного суду.

Аварія трапилася ще 3 листопада 2018 року. Водія автомобіля  BMW 530, котрий рухався автодорогою Н-02 «Кременець-Біла Церква» між Ямполем і Хмельницьким, засліпили фари зустрічного авто. Правила дорожнього руху вимагають у такому випадку зменшити швидкість або ж взагалі зупинитись, доки зустрічна машина не проїде далі. Однак водій не зробив цього і продовжив рух з такою ж швидкіст. Однак при цьому він змістився на смугу зустрічного руху. В результаті цього він зіткнувся з автомоілем “ВАЗ”. Від удару постраждав водій і пасажир “ВАЗу”, яких забрали до лікарні з переломами.

Винуватцю аварії висунули обвинувачення у відповідності до частини 1 статті 286 ККУ. Згодом Білогірський суд визнав його винним у порушенні правил дорожнього руху та призначив покарання у вигляді 5 місяців арешту та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 2 роки.

Зважаючи на те, що водій BMW працює машиністом ВП «Локомотивне ДЕПО Гречани», він звернувся до Хмельницького апеляційного суду щоб оскаржити свій вирок, залишивши основну частину покарання, але забравши додаткову – позбавлення водійських прав.

Читайте також: Відтепер залізничні квитки продаватимуться за новими правилами

На думку водія, суд “безпідставно не врахував його щире каяття лише з тих підстав, що на момент судового розгляду він не відшкодував матеріальної шкоди”. При цьому чоловік пояснює, що він і сам травмувався в тій аварії і теж проходив лікування, через що був змушений тимчасово не працювати, а отже він і не міг заплатити відшкодування. Тепер через те, що у нього заберуть водійське посвідчення на 2 роки, він втратить свою посаду і не зможе працювати, а отже й знову не матиме змоги заплатити потерпілим.

На думку колегії судів,  покарання, яке призначив Білогірський суд, вже й так мінімально можливе згідно чинного законодавства, а тому підстав для його ще більшого пом’якшення немає.

“Менш суворий вид покарання, не пов`язаний з позбавленням права керувати транспортними засобами волі, не сприятиме меті покарання – виправленню засудженого, а також запобіганню вчиненню нових кримінальних правопорушень як засудженим, так і іншими особами”, – констатував апеляційний суд.