У Хмельницькому відкриють хоспіс на 35 ліжок.

1080

У Хмельницькому відкриють хоспіс на 35 ліжок. Розрахований він лише для жителів міста. Тут надаватимуть належну медичну допомогу  невиліковним пацієнтам. Окрім того, з хворими та їх родичами буде працювати психолог. Перебування у закладі спеціалізованої паліативної допомоги для хмельничан буде безкоштовним.

Спеціалізований заклад для важкохворих запрацює  у Хмельницькому.   Його  планують відкрити в міському протитуберкульозному диспансері. Спочатку хоспіс хотіли зробити на базі вузлової лікарні, що у мікрорайоні Гречани. Проте  у зв’язку з реорганізацією фтизіатричної протитуберкульозної служби  в Україні та закриттям спеціалізованих закладів,  вирішили вбити двох зайців відразу – зберегти приміщення та створити установу для надання паліативної допомоги.

Хоспіс розрахований на 35 ліжок.  Для цього проведуть реконструкцію другого поверху. Переобладнають палати, кожна з яких матиме власний санвузол, відповідну вентиляцію, закуплять функціональні ліжка та медичне обладнання, згідно до табелю оснащення.

Окрім того,  планують облаштувати кімнату для відвідування пацієнтів, харчоблок, окремі кабінети для психолога та священика.   На першому поверсі  розмістять   підрозділ, який здійснюватиме  координаційну роботу з боротьби із туберкульозом.

Незважаючи на реорганізацію закладу, тут планують зберегти кадри та навіть розширити штат працівників.

Свою діяльність хоспіс розпочне з березня наступного року.  Для хмельничан перебування у закладі буде безкоштовним.  За них платитиме Національна служба Здоровя.