У Хмельницькому вирувала «Країна професійного вибору»

522

Перукарі, медики, поліцейські та кухарі. У Хмельницькому вирувала «Країна професійного вибору». Це – профорієнтаційний захід обласної служби зайнятості. Мета – допомогти школярам у виборі майбутнього. У якості шукачів професії – учні з міста та району, а ось у помічники записалися навчальні заклади з усього краю.

Катя Мудрак – вже другокурсниця Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг. У майбутньому дівчина буде пекаркою-кондитером.

А ось Микола Черниш свої мрії у реальність вже втілив. Юнак – магістрант ХНУ. Півроку тому він змайстрував свій перший 3Д-принтер.

Власноруч зібраний принтер, каже юнак, куди потужніший, аніж китайський. Він може створити навіть дрібні деталі.

Неподалік сучасних технологій – медицина. До себе на навчання припрошує Шепетівський медичний коледж.

Окрім медиків та кондитерів, свої фахи представляли будівельники, швачки та десятки інших. Аби поміж рядами професій не заблукати, екскурсії проводили спеціальні гіди.

Для цього навіть розробити спеціальну карту «Країни професійного вибору». На маршруті позначили кожен навчальний заклад. Фахову локацію діти могли оцінити.

Найбільше метеликів все ж отримує відповідь «так». Тобто діти, примірявши ту чи іншу професію, таки змінюють думку про майбутній вибір. А ось найбільше сердечок зібрали поліцейські.

Познайомити дитину з професією, або звести з майбутнім працедавцем і є метою «Країни професійного вибору». Фактично, профорієнтаційний захід обласної служби зайнятості покликаний допомогти школярам у виборі майбутнього, з ким, до слова, визначилися далеко не усі.

Ця «Країна професійного вибору» – вже підсумкова. У якості шукачів професії – учні з міста та Хмельницького району, а ось у помічники записалися навчальні заклади з усього краю. Попередньо такі ж профорієнтаційні заходи пройшли у кожному з районів області.