У Кам’янці-Подільському відновлюють фестиваль повітроплавання

Уже найближчими вихідними барвисті кулі піднімуться в небо над Кам'янцем

206

У Кам’янці-Подільському відновлюється фестиваль повітроплавання “Кубок Поділля”, повідомляє Кам’янець-Подільська міська рада на своїй сторінці у Facebook.

 

“Один із наймасштабніших повітроплавних фестивалів країни знову підкорюватиме кам’янецьке небо”, – пишуть у повідомленні.

Фестиваль повітроплавання у місті над Смотричем проводять ще з 1999 року. Торік, через коронавірус, фестиваль було скасовано. А цьогоріч, незважаючи на те, що пандемія усе ще не подолана, його все-таки вирішили провести.

Попередньо про участь у “Кубку Поділля” заявили 16 екіпажів, каже президент Федерації повітроплавання України Вячеслав Гардашник. Географія повітроплавців – Київ та Київщина, Дніпро, Львів і, звісно, самі кам’янчани теж представлять своє місто.

Тепер основне слово – за погодою. Якщо вона сприятиме, то польоти мають намір організовувати двічі на день – вранці і ввечері. Фестиваль триватиме три дні: з п’ятниці по неділю.

Спостерігати за польотами куль найкраще буде із трьох перевірених локацій у Старому місті: з майданчика біля Замкового мосту, із валів Нового замку та з оглядового майданчика, розташованого біля костелу Святих Петра і Павла.

Ранкові польоти стартуватимуть із 6:30 і триватимуть до 9:00. А за вечірніми можна буде спостерігати з 18:30 до 21:00.

Крім того, кам’янчани і гості міста зможуть стати свідками реконструкції запуску першої повітряної кулі на території України, яка була свого часу здійснена саме в Кам’янці. Реконструкція запланована на 12:00 у суботу. Вона відбудеться на валах фортеці. Стати свідками дійства можуть усі бажаючі: доступ туди буде вільним. Єдина умова – автомобілі просять залишати в іншому місті і приходити до місця події пішки.