У Меджибожі знайшли поховання часів Київської Русі

148

Будівництву – зась. У Меджибожі знайшли могильник часів Київської Русі. Виявили його на будівельному майданчику, втім на час розкопок усі роботи призупинили. Під час археологічної розвідки вже віднайшли три поховання. Ймовірно, припускають археологи, саме ця місцина у ХІІ – ХІІІ століттях була околицею Меджибожа.

Поховання часів Київської Русі у Меджибожі знайшли нещодавно. Під час будівництва на майданчику виявили захоронення. На час розкопок усі роботи законсервували.

Тож, археологічна розвідка у Меджибожі триває два роки. За цей вже віднайшли три поховання.

Над розкопками, як і минулого року, так і цьогоріч, працюють професійні археологи та волонтери. Останні це – школярі археологічного гуртка з Дніпропетровщини.

Владислава Бикова до Меджибожа приїжджає вже вдруге. Хоч і важко, зізнається дівчина, та все ж археологічна розвідка дуже подобається. До душі розкопки і Божені Тіхонові, адже, каже, кожна експедиція – пізнання нового.

Єдине, кажуть дніпровці, результат для них – важливий, втім не настільки, як сам процес.

Артефакти, які знайшли археологи на території Меджибожа, насправді унікальні. Ймовірно, припускають, саме ця місцина у ХІІ – ХІІІ століттях була околицею Меджибожа.

До того ж, такі знахідки дають можливість вивчати Меджибіж ще більш старовинний, тобто досліджувати, яким було містечко у Х-ХІ століттях.