У небі на Хмельниччиною українські військові пілоти показали високий клас (Відео)

Військові літаки проводили імітацію дозаправки у повітрі

699

На базі бригади тактичної авіації, що дислокується на Хмельниччині, вперше за 20 років, проведено випробування системи дозаправки літаків у повітрі, йдеться у повідомлення Генштабу ЗСУ.

Упродовж двох десятиліть дозаправка українських військових літаків у повітрі не проводилась.  І от тепер, після ремонту підвісних агрегатів заправки “УПАЗ”, здійсненому спеціалістами Державного підприємства “Миколаївський авіаційний ремонтний завод “НАРП”, в небі над Хмельниччиною провели випробування.

Щоправда, самої дозаправки не здійснювали, але перевірили надійність стиковки елементів системи, за допомогою якої здійснюють заправку літака у польотному режимі.

#Повітряні_Сили #Су-24М #Дозаправка

СУ-24М. ДОЗАПРАВКА В ПОВІТРІ На базі бригади тактичної авіації на Хмельниччині тривають дослідні випробування відремонтованих на ДП «Миколаївський авіаційний ремонтний завод «НАРП»» уніфікованих підвісних агрегатів заправки «УПАЗ».У небі Хмельниччини успішно проведено перший політ із стиковкою системи без проведення дозаправки. Літак-заправник Су-24М, пілотований фахівцями Державного науково-дослідного інституту ВСОВТ полковником Сергієм Чижом та підполковником Віталієм Шуляком успішно провів контактування із «сушкою», пілотованою військовими льотчиками, які мають досвід дозаправки у повітрі літаків цього типу – заступником командувача Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенантом Аркадієм Вашутіним та начальником авіації повітряного командування «Захід» полковником Сергієм Близнюком.Дозаправка в повітрі – є важливим елементом бойової підготовки авіації, дозволяє виконувати завдання для забезпечення необхідного радіусу застосування літаків тактичної авіації, зокрема Су-24М (МР).Варто додати, що в рамках навчань «Чисте небо – 2018» пілоти НАТО, спільно з українськими військовими льотчиками, уже відпрацьовували дозаправку в повітрі на літаках F-15C в українському небі.Крім того, пілоти Повітряних Сил ЗС України, готуючись до спільних навчань, відпрацьовували польотні завдання з повітряної дозаправки у небі Каліфорнії. На шляху до стандартів провідних країн НАТО даний елемент бойової підготовки є необхідним для досягнення взаємосумісності українських пілотів із ВПС країн-партнерів. Ймовірно, що питання дозаправки в повітрі буде відпрацьовуватись на різних типах літаків під час чергового багатонаціонального військового навчання «Чисте небо» в Україні.

Опубліковано Командування Повітряних Сил ЗСУ / Air Force Command of UA Armed Forces Середа, 4 грудня 2019 р.

 

Такі навички є необхідними для взаємодії повітряних сил України із пілотами НАТО. Тому українські пілоти практикували таку операцію у повітрі на літаках F-15С під час спільних навчань “Чисте небо” у 2018 році. Але в Україні дозаправка власними засобами стала можливою вперше за 20 років.