У незаможних жителів Хмельниччини субсидій на комуналку не заберуть – Гончарук

288

У новому опалювальному сезоні незаможні сім’ї  одержуватимуть субсидії, як і дотепер. Для них нічого не зміниться, запевняє прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Втратити допомогу від держави або одержати її менший обсяг можуть лише ті, хто приховував свої статки і необґрунтовано отримував субсидію. Адже ні для кого не секрет, що іноді сім’я, яка має непогані статки (добротний власний будинок, дорогий автомобіль) при цьому ще й користується допомогою від держави. Натомість люди, які ледве зводять кінці з кінцями, подекуди позбавлені такої можливості. Тому держава хоче відновити справедливість у сфері надання соціальної допомоги.

Отже всі, хто насправді потребує субсидії, її матимуть. 20 жовтня Кабінет Міністрів прийняв рішення, яким розширив коло отримувачів цього виду допомоги. Принцип розрахунку субсидій не змінився: чим менші статки сім’ї, тим більший розмір субсидії вона матиме. Проте це не означає, що держава компенсуватиме непомірні витрати деяких родин. Субсидія передбачає ощадливе використання енергоресурсів, у межах норм споживання/

Читайте також: У Хмельницькому боржникам припинятимуть постачання комунальних послуг

Водночас, можуть залишитись без субсидії ті, хто має приховані доходи. Адже уряд проведе верифікацію усіх отримувачів субсидій. Отже тим, хто живе з “чистою бухгалтерією”, немає причин для занепокоєння. Для них усе залишиться незмінним.

При цьому Гончарук не приховує, що з травня наступного року вступить в дію нова норма для одержання субсидій. Сумарна вартість комунальних послуг не повинна буде перевищувати 20% від сукупного доходу сім’ї. Нині вона становить усього 15%. А крім того, уряд зменшив норми витрат енергоносіїв на одну людину, що автоматично зменшить і розмір субсидії для тих, хто перевищить ці норми.