У селі на Луганщині батько посадив на ланцюг 6-річного сина

179

Батько неодноразово так “виховував” хлопчика.

У селі Айдар-Миколаївка Луганської області батько “задля виховання” посадив на ланцюг 6-річного хлопчика. Про це повідомляє поліція області.

Дитину знайшли під час проведення профілактичного рейду з перевірки осіб, схильних до домашнього насильства.

“Співробітники ювенальної превенції Новоайдарського відділу поліції разом із представниками служби щодо справ дітей в одному з будинків, де мешкає родина з трьох осіб, побачили у коридорі 6-річну дитину, яка металевим ланцюгом була прив’язана до вхідних дверей”, – йдеться у повідомленні.

Як розповів 37-річний батько хлопчика, він вже декілька разів саджав на ланцюг сина, “бо той не реагує на його зауваження та пошкоджує майно”.

батько посадив сина на ланцюг 2

На місці події працюють співробітники слідчо-оперативної групи Новоайдарського відділу поліції, керівники Слідчого управління, Новоайдарського відділу поліції та обласного відділу ювенальної превенції.

Зараз дитину обстежують медики. Представниками служби у справах дітей буде вирішуватись питання щодо тимчасового вилучення дитини з родини.

Як відомо, в Україні щороку з’являється близько 400 жертв статевих злочинів. Один із найбільш резонансних випадків – зникнення 11-річної Дарини Лук’яненко в Одеській області. Дівчину шукали тривалий час і знайшли мертвою у вигрібній ямі сусіда. Він викрав дівчину, сильно побив у себе вдома і в підсумку вбив. Місцеві мешканці були шоковані і намагались вчинити самосуд над підозрюваним. Слідство не виключає зґвалтування. 

Із регіонів з періодичністю надходять страшні повідомлення про насилля над дітьми. На цьому тлі Національна поліція виступає за необхідність посилення покарань за такі злочини і просить парламент схвалити законопроект про створення реєстру педофілів та їхню хімічну кастрацію. Автори

пропонують збільшити міру покарання до мінімальних 20 років ув’язнення за злочини статевого характеру проти дітей та створити напівзакритий реєстр педофілів, аби не допустити їх до роботи в дитячих закладах. Це буде електронна база з усіма даними про таких осіб – історією злочину, місцем проживання та роботи. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мін’юст, а право на отримання інформації дадуть керівникам дитячих закладів.

Також пропонується хімічна кастрація, однак лише після відбуття половини терміну зловмисник за власним бажанням після судової експертизи та за дозволом суду зможе пройти курс терапії. Лікування розпочинають за ґратами та продовжують під наглядом поліції і медиків уже на волі.

Статистика свідчить, що майже 60% педофілів в дитинстві самі ставали жертвами сексуальної наруги. Психіатри наголошують на важливості саме медикаментозного лікування, адже лише ув’язнення проблеми не вирішує – 70% педофілів після виходу на волю знову ґвалтують дітей. 

Хімічну кастрацію застосовують у США, Канаді, Ізраїлі та країнах Європи та бачать результат – наприклад, у Великій Британії кількість повторних випадків з 40% зменшилась до 5%, а у Німеччині – з 80% до 3%.

Джерело.