У Зеленського не проти надати російській мові статус регіональної на Донбасі

22

В офісі президента можуть провести референдум про статус регіональної для російської мови на території Донецької та Луганської області.

Голова Офісу Президента України Андрій Богдан наголосив, що він – за Україну та українську, однак “є проблема”. Про це він сказав в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.

Так він прокоментував нагадування про ідею на той момент ще АП Володимира Зеленського щодо референдуму про переговори з Росією. Богдан пояснив, що мовилось не про переговори, з Росією, а “якісь тонкі моменти”.

“Наприклад, з питання про мову. Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – “так/ні”. Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою”, – додав він.

На запитання про можливу ланцюгову реакцію в інших містах України Богдан відповів: “Давайте ще угробимо п’ятнадцять тисяч наших громадян у війні?”.

Водночас глава ОПУ наголосив, що він проти ідеї зробити російську другою державною.

“Ні. Я сам зі Львова, у мене ж там “бандерівці”, я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати”, – сказав Богдан.

Очільник Офісу Президента додав: “дозволив би Донецьку і Луганську, щоб державна – українська, регіональна – російська. За умови, що після цього вони – територія України”.

Джерело.