В Хмельницькому у вежі кінотеатру “Планета” поселився сурмач

Тепер з 9-ї ранку до 9-ї вечора щотригодини над містом лунатиме мелодія сурми

1395

У Хмельницькому з’явилась дивина, яку зазвичай можна побачити лише у старих історичних містах Західної Європи. У вежі кінотеатру “Планета”, яку ще нерідко величають міською Ратушею, поселився жакемар, або по-простому – сурмач. Це такий собі механічний чоловічок, який щотригодини з’являється на балконі вежі та грає на сурмі. Міська рада анонсувала його встановлення ще влітку, у серпні.

Саме тоді пообіцяли, що у вежі з’явиться механічний господар, і що його слід чекати в грудні. І міська влада дотримала своєї обіцянки! Причому зробила це зовсім не помпезно, а по-європейськи тихо : ніхто не перетинав червоних (жовтих, блакитних) стрічок і не звітував з папірця про надої та валовий приріст виробництва цвяхів. Він просто одного вечора з’явився – і все.

Одним із перших його примітив та зафільмував юний хмельничанин Василь Камінський, який ще перебуває у тому запаморочливому віці, коли більше дивляться вгору, а не вниз.

“Трубач грає на вежі кінотеатру «Планета» у центрі Хмельницького! Хмельницький вміє дивувати!
Сьогодні на вежі кінотеатру «Планета» була встановлена фігурка-жакемара — механічного чоловічка зі сурмою. Зазвичай такі фігури на годинниках є у містах Західної Європи, та відтепер й в нашому місті: Він людського зросту, обертається, та ось на мить здається, що цей механічний чоловічок немов “живий”))” – пише хлопець.

Він також додає, що для хмельничан та гостей міста він гратиме щодня: о 9:00, 12:00, 15.00, 18:00 та 21:00.

“А вам вже вдалося спостерігати за грою жакемара цього вечора?:)” – запитує юнак.

ТРУБАЧ ГРАЄ НА ВЕЖІ КІНОТЕАТРУ «ПЛАНЕТА» У ЦЕНТРІ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО!🎷🎊Хмельницький вміє дивувати!🎉Сьогодні на вежі кінотеатру «Планета» була встановлена фігурка-жакемара — механічного чоловіча зі сурмою.🕘 Зазвичай такі фігури на годинниках є у містах Західної Європи, та відтепер й в нашому місті: Він людського зросту, обертається, та ось на мить здається, що цей механічний чоловічок немов "живий"😊))Для містян та гостей міста він гратиме щодня: о 9:00, 12:00, 15.00, 18:00 та 21:00.А вам вже вдалося спостерігати за грою жакемара цього вечора?:)

Опубліковано Василем Камінським Пʼятниця, 13 грудня 2019 р.