В Ізяславському районі ледь не згорів весняний ліс: знову – палії

Лише завдяки оперативному реагування підрозділів ДСНС вдалося запобігти великій лісовій пожежі

1969

Повідомлення про лісову пожежу на території ДП “Ізяславське лісове господарство” надійшло вчора по обіді. Горів ліс, розташований поблизу села Півнева Гора Ізяславського району. На місце пожежі відразу вирушив підрозділ із районної рятувальної служби, а також місцева пожежна команда із села Плужне.

З’ясувалось, що палає хвойна підстилка. До прибуття пожежних підрозділів вогонь встиг поширитись на територію близько 2,4 гектара. Пожежники приступили до гасіння.

Треба було терміново зупинити розповсюдження вогню, аби він не пішов далі. Для цього навколо території, охопленої вогнем, терміново розорали трактором землю, створивши мінералізовану смугу. Після цього пожежу вдалося погасити, не давши їй перерости із низової у верхову.

Ймовірною причиною загоряння, як і в решті випадків, вважають людський чинник – необережне поводження з вогнем.

Сьогодні також прийшла заспокійлива звістка із зони відчуження

Там нарешті вдалося погасити масштабну лісову пожежу. Якби не сьогоднішній дощ невідомо, скільки би ще тривала боротьба з пожежею у зоні відчуження, яка почалася 4 квітня. Учора вогонь вже підбирався впритул до сховища ядерних відходів. І невідомо, як би ситуація розгорталася далі. Попри зусилля пожежників з усіх регіонів України, які були мобілізовані на боротьбу з вогнем, повністю здолати його не вдавалось. І от сьогодні небо їм підсобило.

А вчора поліція затримала 27-річного чоловіка із села Раговка Поліського району, який спричинив усю цю біду. Селянин розповів, що вирішив спалити три купи сухої трави сміття. Підпалив його, не врахувавши, що надворі сильний вітер. Вітер миттю почав розносити вогонь по сухій траві, а невдовзі від трави спалахнули й дерева. Так почалася масштабна лісова пожежа, якій не могли дати раду більше тижня.