В Україні знову з’являться “пакунки малюка”

Президент Зеленський вже підписав відповідний закон

448

ВСЕ ВІДЕО НА НАШОМУ КАНАЛІ

Український гарант Володимир Зеленський підписав зміни до законодавства регулюючого взаємодію між державою та сім’ями з дітьми, відповідно до яких в Україні знову при народженні дитини почнуть видавати одноразову допомогу “пакунок малюка”. Відповідний закон № 930-ІХ був ухвалений парламентом ще 30 вересня цього року.

Про це повідомив Офіс Президента України.

Так документом передбачено відновлення одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” сім’ям, у яких народилася дитина. Також “пакунок малюка” надаватиметься й тим сім’ям, які взяли дитину на всиновлення або, з тих чи інших причин, стали опікунами. Допомогу можна буде отримати протягом 30 днів після народження малюка і вартуватиме вона не менше ніж три прожиткових мінімумів  для дітей віком до 6 років.

Разом з тим отримувачами “пакунку” можуть бути й патронатні вихователі та інші особи, які беруть на себе обов’язки виховання та опікунства за відсутності рідних батьків.

При цьому видаватимуться “пакунки” у закладах охорони здоров’я.  Якщо ж там вони, з якихось причин, будуть відсутні, то їх можна буде отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або тимчасового перебування.

Читайте також: З листопада у Хмельницькому запрацює ще одна амбулаторія

Окрім цього в Кабміні мають затвердити порядок надання «пакунка малюка», передбачивши з 1 липня 2021 року можливість за бажанням батьків отримати замість натуральної допомоги відповідні кошти.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.