Вакцинація: на підході 18600 доз вакцини для Хмельниччини

Хмельницька область очікує надходження партії з 18600 вакцин від коронавірусу

411

Позавчора в Україні була зареєстрована вакцина проти інфекції COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування. 23 лютого перша партія вакцини вже прибула в Україну для подальшого відвантаження в регіони.

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

“Очікуємо вже в найближчі дні надходження 18600 доз вакцини. Дорожня карта у нас пропрацьована, списки осіб, що будуть вакцинуватися сформовані, тож область повністю готова до кампанії з вакцинації”, – сказав голова ОДА Хмельниччини Сергій Гамалій.

Варто нагадати, що вакцинація буде відбуватися в п’ять етапів. Першими вакцину отримають персонал ЗОЗ, визначених для стаціонарного лікування хворих на COVID-19 (23 в області), персонал та підопічні інтернатних закладів соціального захисту, лаборанти, члени мобільних бригад, працівники екстреної медичної допомоги. Наразі в першу хвилю планується щепити майже 5 тис. осіб.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: ще 118 осіб захворіли та четверо загинули

В рамках другої хвилю вакцинуватимуть персонал інших ЗОЗ, працівників соціальної сфери, осіб віком від 80 років (мобільними бригадами та на базі центрів ПМСД) – загалом близько 16 тис. осіб.