Волинський завод-гігант на 5 га землі продали за безцінь

163

184 тисячі гривень – саме за таку суму продали вчорашнє державне підприємство Оснастка, що розташоване на 5 гектарах землі. Колишній завод-гігант розташований у Нововолинську і вже тепер він не публічне акціонерне товариство, а приватне. Про це йдеться у сюжеті телеканалу Аверс.

«Гектари землі, величезні приміщення. І всього 30 працівників. Колись потужний державний завод Оснастка буквально цими днями опинився у приватних руках. Заплатили за підприємство суму, на яку навіть не купиш пів однокімнатної квартири. 184 тисячі гривень виторгували нові власники на аукціоні прозоро. Чим цікавий цей аукціон, тут ціну не набавляють, а навпаки знижують. Покупець зупиняє торги на цифрі, яка йому більш до вподоби.

Відтак, від стартової ціни 18 мільйонів гривень вартість впала до 184 тисячі гривень», – йдеться у сюжеті.

На підприємстві зараз працює тридцять людей. Так було не завжди, колись виробництво було потужне.

Але зараз працювати на ринку не так просто, адже усі державні замовлення, як каже директор, віддають підставним фірмам. Тендер виграти неможливо.

Колектив Остнастки, спроектував компактний млин, який за словами директора меле зерно і каву. Створили Пилосос для опалого листя та компактний пристрій для переробки дерева. Прилади авторські та доступні у ціні, проте ніхто не зацікавлений, щоб підприємство розвивалося. Його терміново треба віддати майже за безцінь, фіктивній фірмі. Завод купило ТОВ Волиньпродторг. У засновниках є такі собі Пашкевич Ігор Сергійович та Бугайчук Роман Володимирович.

Фірма прописана за адресою Глушець 49, але тут таких підприємців не знають. Роман Богайчук, проживає сам у Любомлі, також значиться керівником ПАТ Машинотехнологічна станція Володимирагро. І має ще одне ТОВ у Луцьку на вулиці Клима Савура. Називається фірма Волинська дистрибуційна компанія, але у квартирі, на яку зареєстрували юридичну адресу, прописана сім’я, яка придбала житло у Романа Богайчука, тобто квартиру бізнесмен продав, а фірма залишилися.

Роман Богайчук фігурує у справі про банкрутство ще одного Відкритого акціонерного товариства «Рівненська авіакомпанія «Універсал-Авіа».

Схоже він був кредитором. Держава мала частку у цьому підприємстві», – йдеться у сюжеті.

Як розповів журналістам директор Анатолій Стеблєцов, підприємство почало банкрутувати через розбіжності у поглядах двох власників. Держави та компанії Аеросвіт, співвласником якої є олігарх та політик Віктор Пінчук, яка станом на 2005 рік мала 65% акцій «Універсал-авіа».

Мова про банкрутство почалася у 2007 році. А суди тривають і досі.

«У судовій тяганині і засвітився Бугайчук Роман, засновник фірми Волиньпродтор, що викупила підприємство «Оснастка», яке обслуговує авіаційні заводи. Випадковість?

Відзначимо, що такі заводи як Оснастка, мали б належати до стратегічних. Але ж тільки не у нашій країні, яка воює з державою агресором. І зрештою, чому ні в кого не викликає запитань ціна 184 тисячі гривень? Афера тут помітна неозброєним оком, але правоохоронні органи звісно нічого не бачать», – йдеться у сюжеті ТРК Аверс.

Джерело.