Вибори під маскою – як проголосувати і не інфікуватися ?

276

Вибори під маскою – голосування інкогніто? Соціологічні дослідження групи «Рейтинг» виявили, що 26% українців не знають, коли в Україні відбудуться місцеві вибори. Ба більше, понад половина опитаних, а саме 55%, не знають за якою системою  відбуватиметься голосування. Водночас 46% громадян мають твердий намір прийти на дільниці, навіть якщо ситуація із коронавірусом погіршиться.

Безпечно і демократично.  25 жовтня Україна обиратиме місцеву владу. Подія наче б то відпрацьована роками, як би не одне але. Коронавірусвніс свої корективи. Отож, у вересні Кабмін розробив ряд рекомендацій як проголосувати безпечно і демократично.

Правило перше: На дільницю тепер по одному і без дітей.

Правило друге: Окрім паспорту із собою варто мати маску і письмову ручку.

Правило трете: Перед входом до дільниці виборця спершу мають опитати і поміряти температуру.

Четверте: На вході Вам запропонують скористатися санітайзером .

П’яте: На дільницю ви заходите у масці, однак член комісії повинен попросити вас тимчасово зняти її аби посвідчити вашу особу.

Шосте: Усі члени виборчої дільниці, спостерігачі, журналісти і правоохоронці і рятувальники мають бути в масках!

Сьоме: На виборчій дільниці мають бути стрілками вказані маршрути пересування.

Восьме: Жодних черг у приміщенні для голосування, усі з дотриманням дистанції чекаємо на дворі.

І останнє – 9) Якщо ви хворі, або на самоізоляції, проголосувати ви зможете в дома. Однак, для цього потрібно не далі, як до 20:00 останньоїп’ятниці перед днем виборів подати заяву з довідкоювідмедустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцямнеобхіднопоказати паспорт, при цьому не передаючийого в руки членам виборчоїкомісії. Члени комісіїмають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.