Вибух електропідстанції на Хмельниччині꞉ вогонь гасили небайдужі

Через спеку не витримали прилади та техніка підстанції

853

Неприємний випадок, який міг мати трагічні наслідки, трапився у селі Бубнівка, що належить до Наркевицької селищної територіальної громади Хмельницького району.

Як повідомляють у Держекоінспекції, на електричній підстанції вийшов з ладу трансформатор. Внаслідок його вибуху на землю вилилося трансформаторне масло, а це призвело до загоряння сухостою. Ситуація ускладнювалася тим, що за сухої погоди, вогонь міг розповсюдитися на велику територію, а неподалік розташовані пшеничні поля.

Гасити пожежу одразу ж кинулися небайдужі꞉ громадський інспектор з охорони довкілля, староста села Бубнівка, вчитель місцевої школи та ще один чоловік, котрий був свідком події. Вони не стали чекати вогнеборців, а самостійно почали гасити вогонь. До приїзду надзвичайників вогонь вдалося ліквідувати повністю, проте він встиг  спалити близько 500 кв. м  сухої трави, що росла під високовольтними лініями.

Екологи зауважують, що коли б не оперативні дії простих небайдужих людей, то наслідки пожежі могли бути непередбачувані, а також нагадують , що пожежнонебезпечний період продовжується. Тому дотримування правил пожежної безпеки є обовꞌязковим для всіх громадян. Якщо ж десь виникла пожежа і загасити вогонь самотужки неможливо, слід негайно викликати вогнеборців.