Закон про електромобілі: що з цього вийшло

3
Це важливо, бо якщо для водія традиційного автомобіля з ДВЗ вільне місце біля зарядної станції – це просто місце для паркування, то для водіїв електромобілів це можливість переміщатися. “Головне, що тепер є правило”, – наголосив Абдураїмов.

З ним у питанні зняття конфлікту згоден народний депутат Олексій Рябчин, автор та ініціатор законопроекту. Закон визначає не тільки правила оформлення номерів для електротранспорту, а й норми оформлення місць для його парковки і зарядки.

До речі, для їхнього правильного оформлення доведеться внести зміни до чинних ДБН. Це одна з причин, чому норми набувають чинності лише за півроку, пояснив Рябчин. Також часу зажадають інші бюрократичні процедури. Одна з них – синхронізація з європейською базою зелених номерів для перетину кордонів.

Він також зазначив, що новий закон є частиною великої програми розвитку електромобілів в Україні. Тут є два важливих напрямки: екологічна і економічна. Покращення умов для водіїв електрокарів призведе до зростання їхньої кількості, що зі свого боку знизить залежність Українивід ввізного автомобільного палива, а також призведе до зменшення викидів вуглекислого газу СО2.

Нагадаємо, що закон про електромобілі (№10405 на сайті Верховної ради), підписаний президентом України Зеленським 6 серпня, дає пільги для водіїв машин на електродвигунах. Документ передбачає протягом півроку низку нововведень для електрокарів.

Що отримують електрокари:

  • зелені номера
  • Виділені місця на парковках
  • Безперешкодний доступ до зарядних станцій

Решта авто отримують штрафи за порушення законних інтересів машин на електротязі.

Мета закону:

  • захистити права водіїв електрокарів на доступ до зарядки і паркувальних майданчиків
  • наблизити безпеку дорожнього руху до європейських стандартів
  • збільшити завантаженість чинних зарядних станцій для електромобілів
  • підштовхнути розвиток зарядної інфраструктури для електрокарів