Замість квартири – гроші: хмельницьким атовцям вручили сертифікати на покупку житла

764

Замість квартири – гроші: хмельницьким атовцям вручили сертифікати на покупку житла. Обласний центр став першим містом в Україні, яке вирішило дати атовцям можливість самостійно обрати собі оселю. Напередодні Нового року 5-ро родин бійців отримали кошти на придбання омріяних квадратних метрів. Більшість із них поки, на жаль, потішитися такому подарунку не змогли, адже наразі воюють на Сході країни.

Механізм грошової компенсації за житло Хмельницький впровадив першим в Україні. Міський голова пояснює, дарувати не ключі, а кошти вирішили, аби дати людям свободу вибору.

Олександр Симчишин наголошує, виділені кошти є, так би мовити, цільовими – скористатися ними на інші потреби не вдасться. Запевняє, кожна родина отримала необхідну суму на придбання визначених квадратних метрів.

Напередодні Нового року завдяки грошовій компенсації право на придбання житла отримали 5 родин атовців. Вони – останні із першочергового списку бійців. У ньому – родини загиблих та інваліди – 1-ої ,другою та третьої груп. У 2015-му для них виділили 51 квартиру. Марина Авраменко сьогодні сертифікат на трикімнатну оселю отримує без чоловіка. Він – у зоні АТО. Жінка не приховує своїх емоцій.

Потішитися разом із родиною такому подарунку до Нового року чоловік Марини зможе аж за півроку – тоді має повернутись зі Сходу. Незважаючи на строки, його донька Марія собі до свята бажає єдиного.