Замість лампових – діодні: у Хмельницькому завершують замінювати світлофори.

349

 Замість лампових – діодні: у Хмельницькому завершують замінювати світлофори. Анонсують, до кінця 2019-го оновлять 99% світлофорних об’єктів. Наразі усі вони працюють в автоматичному режимі. Авоматичну систему керування світлофорними об’єктами у місті встановили уже давно. Усе разом свого часу з бюджету витягнуло чимало коштів. Утім, наразі дозволяє місту економити, водіям комфортно їздити, а пішоходам безпечно ходити. 

 Ось так працює система АСУД. Переведення керування світлофорами у автоматичний режим дозволяє бачити усе і одразу. Ось так за кілька секунд ми перевірили світлофорні об’єкти центральної частини Хмельницького. Працюють усі. Комунальники кажуть, збої трапляються рідко. Зазвичай – через перебої зі світлом.

 Усе завдяки тому, що майже всі світлофори в Хмельницькому – нові. Радянські лампові на сучасні діодні почали міняти іще у 2015-му. Обіцяють, до кінця 19-го осучаснити 99% світлофорних об’єктів.

 Економія – не єдиний плюс діодних світлофорів.

 За кермом Володимир вже 20 років. Каже, покращення на дорогах в Хмельницькому – суттєві й відчутні.

 До слова, в налаштуванні світлофорів Хмельницький – ледве не перший в країні.

 В Хмельницькому в системі АСУД – майже всі 117 світлофорних об’єктів. Саме завдяки їй на 4 магістралях міста налаштували так звану «зелену хвилю». Кам’янецькою, Проспектом, Грушевського та Подільською можна проїхати, не зупиняючись.

 Для того, аби хвилю зловити, потрібно знати секрет – їхати виключно у межах дозволеної швидкості, а це – 50 кілометрів на годину.