Завтра розпочнеться Успенський піст: що можна і не можна їсти

4

Успенський піст – один із чотирьох християнських багатоденних постів на честь церковного свята Успіння Пресвятої Богородиці. 

Зазначений піст не залежить від Великодня, тому його дати завжди незмінні. У 2019 році віруючі почнуть постувати з 14 серпня – у свято Медового Спаса, який ще називають Маковієм. 


Закінчуються обмеження в харчуванні 27 серпня – напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці. Вже з 28 серпня можна ласувати стравами із будь-яких продуктів. Таким чином, Успенський піст є одним із найкоротших серед багатоденних постів – він триває всього лише два тижні. 

Оскільки на час Успенського посту припадає свято Преображення Господнього, в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Цей піст вважається одним із найбільш суворих.

В котрому, під забороною залишаються м’ясо і м’ясні страви, яйця, риба, молоко та молочні продукти. Послаблення допускається лише в свято Преображення Господнього (він же Яблучний Спас) 19 серпня, коли можна їсти рибу й випити трішки вина. 

Також у більшу частину Успенського посту не можна споживати гарячу, варену їжу з додаванням олії. Цей піст припадає на літо, тому його меню урізноманітнюють численні свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень та гриби. Тож можна сміливо готувати із них салати, а в деякі дні варити, смажити й запікати різноманітні пісні страви. 

По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується сухоїдіння – можна вживати лише свіжі продукти, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер дозволяються гарячі страви без олії, а у суботу та неділю можна вжити їжу з олією, а також вино.

Джерело.