Жителі Хмельниччини мають знати: яку тривалість життя прогнозує українцям ВООЗ

Середня очікувана тривалість життя наших співвітчизників трохи більша за середній планетарний показник

503

В усьому світі зростає середня тривалість життя людей. У цьому найбільша заслуга, насамперед, належить розвитку медицини, а також тому, що медичні послуги стають доступнішими для тих країн, які зазвичай були на задвірках цивілізації. Зараз середня очікувана тривалість життя людей на нашій планеті становить 72 роки. Такі дані містяться в дослідженні ВООЗ, яке поширило Радіо Свобода.

Водночас у нас в Україні очікувана середня тривалість життя трохи вища за планетарний показник. Вона становить 72,5 року. При цьому жінки традиційно живуть довше за чоловіків. В Україні прогнозована тривалість життя жінок становить 77,1 року, і а чоловіків – лише 67,6 року.

Однак не можна скидати з рахівниць і якість життя, тобто період, коли людина почувається відносно здоровою, і хвороби не заважають їй насолоджуватися життям. На жаль, такий період ще коротший за тривалість життя. Так от: ВООЗ прогнозує, що для українських чоловіків період здорового життя закінчується після 60,3 року, а для жінок – після 67,6 року. У середньому виходить не густо – 64 роки.

Читайте також: Хмельниччина та COVID-19: кількість хворих перевалила за три сотні

А якщо врахувати, що пенсійний вік в Україні нині становить 6о років і для жінок, і для чоловіків, то насолоджуватись заслуженим відпочинком українцям випадає недовго.

Крім того, у прогнози ВООЗ може внести серйозні корективи пандемія коронавірусу, яка може відчутно вкоротити віку усім.