Жителям Хмельницького розповіли, як позбутися непотрібної “зелені”

В обласному центрі затвердили графік вивезення "зелених відходів" по мікрорайонах міста

734

Осінь – пора активного прибирання як у дворах багатоквартирних будинків, так і в приватних садибах. Втім, якщо у багатоквартирних будинках цим опікуються ОСББ та інші організації співвласників, то в приватних садибах кожен прибирає у себе сам. В результаті, на кожній садибі утворюється купа згорнутого листя і непотрібного зрізаного гілляччя. І все це кудись потрібно подіти.

Спалювати цей “зелений непотріб” не можна ні в якому разі, адже це наносить непоправну шкоду довкіллю, і за таке порушення у Хмельницькому передбачений штраф. Пересічних домовласників штрафують на суму від 340 до 1360 гривень. Для посадовців та підприємців передбачене вище фінансове покарання: від 850 до 1700 гривень.

Забивати відходами “зелені” сміттєві баки на вулиці також не можна, бо вивезення такого типу сміття не передбачене у тарифі комунального підприємства. Але позбуватися відходів слід.

Читайте також: Як в Африці: на Хмельниччині найближчі три дні триматиметься суха і тепла погода

Можна вчинити кількома способами. Листя та усі подрібнені відходи можна закомпостувати в яму на обійсті. Це вирішить проблему утилізації рослинного сміття, а заодно й забезпечить безплатним органічним добривом на наступний рік. Однак якщо вам не потрібне добриво, то можна вивезти сміття на звалище власними силами. Там його прийматимуть цілодобово і безкоштовно.

Крім того, можна пов’язати гілля у в’язанки, а листя позбирати в пакети і винести все це на узбіччя. Звідти сміття заберуть і вивезуть працівники підприємства “Спецкомунтранс”. Забиратимуть його за графіком, йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті міськради.

Щодня забиратимуть в іншому мікрорайоні: в понеділок – у Гречанах, у віторок – на Заріччі, у середу – в Центрі,  у  четвер – в Дубове (по парну сторону від вулиці Купріна), у п’ятницю – в Дубове (по непарну сторону від вулиці Купріна), у суботу – Ракове (вулиця Трудова до перехрестя вулиці Чорновола), у суботу – Південно-Західний мікрорайон.