Знижки на продукти. В Україні можуть зняти 20% ПДВ із продуктів харчування першої необхідності

282

Продукти харчування на полицях магазинів та ринків продовжують рости в ціні. А незабаром вітчизняну продукцію може витіснити закордонна, але значно дешевша. У Європі ввели нульову ставку ПДВ на продукти харчування. Якщо в Україні не відреагують – дешеве польське м’ясо, яйця чи молоко стане затребуваним для вітчизняного споживача. Законопроєкт про нульове ПДВ вже зареєстровано в парламенті. Зараз податок складає 20%.

Директиву про нульовий ПДВ для усіх продуктів харчування ЄС підписав 7 грудня 2021 року в Брюсселі. Запровадити її планують у всіх країнах одночасно, орієнтовно в другому півріччі 2022 року. А в сусідній Польщі нульова ставка податку на додану вартість вже запрацювала з першого лютого.

Ціни на продукти формуються із багатьох факторів. Великий відсоток складає вартість енергоносіїв, які минулого року стрибнули в рази. У законопроєкті пропонується і мінус 7%  ПДВ на послуги з поставки та розподілу природнього газу та електроенергії. Також в разі прийняття законопроєкту будуть знижки на водопостачання та водовідведення.

За словами нардепа Сергія Лабазюка, законопроєкт сприятиме розвитку підприємств, їх модернізації та збільшенню робочих місць. В іншому випадку наші виробники не витримають конкуренції із дешевими європейськими товарами.

До слова, країни із досвідом нульового ПДВ на окремі види товарів є й поза межами ЄС. Так, на продукти харчування, ліки, книги, товари для здоров’я й пресу сплачують 0% податку у Великій Британії.