Вибухи, тривоги, переїзди, навчання в укриттях. На долю теперішніх дітей випали випробування війною. Як справляється дитяча психіка, коли варто звернутись до спеціаліста — питання, які турбують дітей та педагогів. Як підлітки та діти меншого віку реагують на травматичні події та що радять психологи?
Ярослава народилась у Харкові. У 12 років вона ще не розуміла значення слова «війна» та чому потрібно їхати з рідного будинку.
Тієї ж ночі родина Козаків поїхала з міста в Івано-Франківську область до друзів батька родини. Там прожили 2 місяці, згодом були Чернівці, які стали тимчасом прихистком на рік. І вже більше року разом із мамою живе у Хмельницькому. А тато залишився у Харкові
Дівчина займається професійно боксом, тому вміє володіти емоціями. Війна, каже, змінила її. Адже вона вмить зрозуміла наскільки цінно те, що маєш живих батьків. З початком війни дитяча психіка зазнала руйнувань. Вона може адаптуватись до обставин — все залежить від віку та подій навколо.
Складніше переживають стрес, вибухи, війну підлітки — вони часто тримають емоції всередині себе.
Ментальне здоров’я дітей, як і фізичне, насамперед — турбота дорослих. Саме батьки найкраще знають поведінку своїх чад. Проте на допомогу завжди можна покликати спеціалістів. Адже зараз, напевно, нема людини, яка б не відчула руйнівні наслідки війни.