Від гучних святкувань з нагоди річниці місто утрималось. Натомість, провели вже традиційний гастрономічний ярмарок. Свою власну справу представляє харків’янка Наталія. Вона, разом із родиною, вимушено залишили дім через бойові дії, та переїхали у Кам’янець. Жінка вирішила не сидіти склавши руки, а робити те, що подобається. Почала із виготовлення сирів, згодом до рук потрапило і м’ясо.
Перший в Україні Кам’янецький джин за власним авторським рецептом презентував Роман Медведчук. Вже з десяток років крафтова дистилерія «Strong distillery» знайомить поціновувачів з унікальними смаками настоянок та дистилятів. Продукція виготовляється маленькими партіями, без хімії, а всі інгредієнти-локальні.
Наступною зупинкою ярмарку стала ятка Даринки Кмитюк. На продаж поклали рогалики, печиво, тортики, бісквіти, вироби із молочних продуктів, копченості. Тут – усе як в бабусиній кухні- натурально, чесно, і з любов’ю. Бо спершу ця справа була звичайним захопленням, яке переросло у справжнє ремесло. Продукцію реалізовують у фізичному магазині, та онлайн. А найбільше покупці люблять Даринкині напівфабрикати.
Більшість людей приходить на ярмарок не за покупками. Спілкування та емоції, ось що хочуть, та отримують відвідувачі такого дійства. Цьогорічний ярмарок зібрав не тільки місцевих крафтовиків. До Кам’янця Подільського із самого серця Карпат привезли домашні сири. Гострі і ніжні, копчені і молоді, з прянощами або чистим смаком молока. Про особливості сироваріння розповіла ґаздиня.
Зовсім недалечко від сирів розмістилось вино із Закарпаття. Кожна пляшка тут має свою історію, а сам напій-смак і характер. Рік праці на сонці, під дощем, біля лози чи кущів. Виноробство це важка праця, яка стала невід’ємною частиною, та фактично способом життя закарпатців.
Крафтових виробників з різних місцевостей зібрала громадська організація Створено в Кам’янці. ЇЇ головна ідея – об’єднати майстрів, які творять якісний продукт, популяризують традиції, та показати, що справжнє, українське, ближче ніж здається. Та організація не лише координує, а й допомагає, як от до прикладу із просуванням, або обміном досвідом.
У довоєнні роки, Кам’янець Подільський жив ярмарками,- на рік їх проводили 8 разів. Це стало традицію, яка глибоко вкорінилась в місцеву культуру. Тож організатори вірять, буде перемога- будуть і масштабні ярмарки.