Зменшення захворюваності на туберкульоз та інфаркти, нове фінансування закладів первинки та брак кадрів. В області підвели підсумки роботи медичної галузі за перше півріччя. Також цьогоріч одним з пріоритетних завдань є будівництво, капітальні ремонти та реконструкція закладів охорони здоров’я. На це з обласного бюджету виділили близько 150 мільйонів гривень.
На сьогоднішній день в області функціонують 243 лікарські амбулаторії, з них 205 у районах та 862 ФАПи. Проте аби надавати кваліфіковану медичну допомогу цих закладів замало. Відтак заплановано будівництво ще 27 амбулаторій у сільській місцевості. Разом з тим будуватимуть і житло для медичних працівників. Загалом цьогоріч на капітальні ремонти та реконструкцію закладів охорони здоров’я з обласного бюджету виділили близько 150 ти мільйонів гривень.
Що ж стосується первинки, то з 1 липня центри ПМСД перейшли на нову модель фінансування. Договір з Національною службою здоров’я уклали лише 9 медичних закладів. А декларації з лікарями – 41% жителів області. Проте на загальнодержавному рівні цей показник є досить високим.
В поточному році продовжила діяти урядова програма «Доступні ліки». На відшкодування вартості медикаментів область отримала субвенцію з державного бюджету на суму понад 33 мільйони гривень. Завдяки цій програмі зазначають лікарі, летальність від інфарктів на Хмельниччині зменшилась. За результатами моніторингу зменшилась і захворюваність на туберкульоз.
Проблемою й надалі залишається брак кадрів. Не вистачає лікарів не лише на первинній ланці, а й профільних спеціалістів. Установи медичної галузі укомплектовані на 80 %. Тож наразі вирішується питання навчання лікарів за кошти громади, в яких вони потім працюватимуть.