Інклюзивна реформа в дії. 6 березня із робочим візитом до Хмельниччини приїхала дружина Президента Марина Порошенко. Вона ознайомилася із роботою центрів інклюзивного навчання в нашій області. Два роки тому саме із її ініціативи розпочалася інтеграція дітей із особливими освітніми потребами у звичайні навчальні заклади та створення окремого простору для їх розвитку.
З початку року у Ганнопільській ОТГ відкрили нове приміщення інклюзивно-ресурсного центру. Нині діти з особливими освітніми потребами мають можливості на якісне навчання та розвиток. Та головне, що групові заняття допомагають їм соціалізуватися. У комунальній установі працює логопед, практичний психолог, реабілітолог та дефектолог.
Центр охоплює чотири громади – Ганнопільську, Берездівську, Крупецьку та Улашанівську. Загалом на цій території проживає понад п’ять тисяч дітей віком від 2 до 18 років. Усі вони за потребою можуть звертатися до закладу для кваліфікованої оцінки стану психологічного здоров’я.
Загалом на території області вже повноцінно функціонує 26 інклюзивно-ресурсних центрів. Такого результату вдалося досягли завдяки проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Напередодні його керівниця – Марина Порошенко – відвідала Хмельниччину із робочим візитом.
Також перша леді України завітала до Ізяславського навально-реабілітаційного центру. Його головне завдання – соціальна адаптація. У цьому дітям допомагають гуртки рукоділля.
Учні займаються у невеликих класах. Під час уроків педагог одночасно працює із трьома школярами. Для розвитку та зміцнення опорно-рухового апарату для них доступний тренажерний зал.
Для працівників інклюзивної галузі реформування надало можливість розвиватися та допомагати дітям, які цього потребують. Адже, окрім яскравих кімнат, у закладах з’явилося й сучасне обладнання.