Подільська писанка: хмельницька майстриня поділилася секретами створення Великодньої писанки

2087

Крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Вже незабаром в кожній домівці вони прикрашатимуть святкові кошики. Традиція розмальовувати та розфарбовувати яйця для українців не нова. Кожен регіон відрізняється своїм унікальним орнаментом і кольором. Подільській писанці притаманне використання саме червоно-чорного забарвлення. Як створити обрядове яйце в домашніх умовах ?

Писанка – найголовніший символ свята Христового Воскресіння. Вона розмальовується виключно на сирому яйці. Аби приступити до її виготовлення потрібно усі необхідні елементи підготувати заздалегідь. Тож, нам знадобиться фарба, віск, писачок, свічка і яйце. Сам  процес створення домашньої писанки для господині – справжня магія. В орнамент вкладаються любов до родини. Коли все готове – можна приступати. Спочатку яйце розділяється простим олівцем.

Далі у розписі знадобиться віск і запалена свічка.

Ретельно і поступововиводимо кожну лінію. Це дасть можливість залишити контур орнаменту білим. Потім фарбуємо писанку у червоний колір. Абизірка залишилася такою – усю площину потрібно закрити воском. Цей процес вимагає наполегливості. Та головне – це не дасть іншій фарбі зіпсувати головний орнамент.

На цьому писанка ще неготова. Адже на зірці залишився віск, який потрібно зняти.

Найпростішою у виготовленні є крашанка. Тут господиня може добряче розгулятися, адже кількість існуючих фарб вражає. Якщо їх немає – можна зробити дряпанку. Яйце фарбують в один колір і вишкрябують малюнок.  Вся символіка писанок пов’язана із природою. Тому майстрині рекомендують обирати відповідні орнаменти.

Готову писанку зберігають протягом року. Потім її викидають в річку або закопують у землю.

" " " "