Перспективний план Хмельницької області. Кабмін затвердив план формування територій громад. На теренах краю їх мало б бути 59, втім «зелене світло» отримала ЩИборівська ОТГ, що на Красилівщині. Попередньо її вносили до складу Красилівської міської, втім тепер ЩИборівка стала 60-ю в області. Керівництво міської громади такого рішення не розуміє, адже, каже, село – фактично частина міста. Не погоджується з Кабміном і Шаровечка. Її включили у склад Хмельницької міської ОТГ. Шаровечківська громада категорично проти та готує позов до суду.
Шістдесят ОТГ і крапка. Кабмін затвердив план формування територій громад. На теренах краю їх мало б бути 59, втім «зелене світло» отримала Щиборівська ОТГ, що на Красилівщині. Попередньо її вносили до складу Красилівської міської, втім тепер Щиборівка стала 60-ю громадою в області.
А тому й керівництво громади такого рішення не розуміє. Село – фактично частина міста, відтак мало б увійти до Красилова. Не погоджується з Кабінетом Міністрів і Хмельницький.
До міської громади ввійдуть вже створені ОТГ та кілька сільських рад, як ближніх, так і віддалених. Якщо частину з них, каже міський голова, раді бачити з містом, то з іншими виникають питання.
При затверджені перспективного плану, каже міський голова, не було політичного, економічного та управлінського обґрунтування, а також здорового глузду. А ще, додає, не врахувалифактор добровільності. Йдеться, про Шаровечку.
Відповідно до перспективного плану Шаровечка стає частиною Хмельницької громади. Та ось бути з містом ОТГ категорично проти.
Сама ж Шаровечка воліє бути самостійною. Ні з містом чи іншими громадами жити не хоче, а відтак готує позов до суду.
Якщо громаду не почують українські суди, запевняє голова, дійдуть до європейських. А поки ж до виборів живуть окремою ОТГ.
А поки ж громади та сільські ради живуть самостійно. До кінця рокубюджети також виконують самостійно та, звісно, готуються до виборів. Саме місцеві вибори дадуть відповіді на чимало питань та розставлять усі крапки над «і».