Будівництво як на долоні: прозора містобудівна документація допоможе уникнути будівельних скандалів

819

Прозора містобудівна документація допоможе уникнути будівельних скандалів. Такі результати проєкту, котрий реалізували у Хмельницькому. Впродовж 8 місяців експерти з’ясовували – що зробити для того, аби будівництво і в обласному центрі, і в інших містах опинилося, так би мовити, на долоні. Впевнені, щоб розбудова міст не викликала спротиву, містобудівна документація має бути прозорою, себто доступною для кожного. Влада має не ховати важливі для міста документи, а відкривати їх городянам. Хмельницький наразі наводять у приклад, хоча, зізнаються, раніше ситуація була дещо іншою.

Прозора містобудівна документація допоможе уникнути будівельних скандалів. Такі результати проєкту, котрий реалізували у Хмельницькому. Експерти кажуть, наразі мають ряд рекомендацій – для влади обласного центру та для центральної. Адже, як з’ясували, на заваді відкритості стоять українські закони. Ні для кого не таємниця, чимало з них можна трактувати по різному.

Простіше кажучи – частину проєкту змін до генерального плану Хмельницького простому люду побачити просто не доведеться. Її фактично закрили, керуючись не законом, а підзаконними актами. Їх прийняли іще до 2015-го, а змін не внесли. Це треба виправити, кажуть експерти. Певні, відкритість містобудівної документації  зніме чимало питань із забудовою. Як приклад наводять, детальний план території центральної частини Хмельницького. Чи знали ви, що цим документом  передбачили добудови на житлових будинках? А мали б, переконані активісти, адже, ефект сюрпризу для мешканців може породити конфлікт.

Наразі до комунікації цілком готові у Департаменті архітектури міської ради. Якщо раніше, кажуть активісти, їх просто не чули, сьогодні враховують пропозиції, що позитивно. Із негативу – комунікація із забудовниками. Під час обговорення тих самих змін до генерального плану пропозиції громадськості останні просто ігнорували. Причини – цілком зрозумілі, кажуть експерти.

Експерти сподіваються, що й забудовники із часом таки доєднаються до комунікації й почнуть будувати відкрито та якісно. Додають, наразі чимало з них об’єкти зводить із порушеннями. Займають зелені зони, обходять ДБН-и, зводячи додаткові під’їзди замість дитячих майданчиків та стоянок, а ще – відмовляються від проходження державної експертизи під час будівництва торгових та розважальних центрів. Якщо перші дві хиби створюють хіба що незручності, третя несе пряму небезпеку.

Саме тому будівництво і має бути, як на долоні. Адже ситуацію краще попередити, аніж усувати наслідки.

" " " "