Замість коліскових наніч – вибухи та бузки, а потяги та автобуси вже не везуть на яскравий відпочинок, а поспіхом рятують від пострілів. Війна вкрала у них дитинство та безтурботність! З першого дня вторгнення росії Тернопільщина прийняла понад 30 тисяч дітей з різних областей країни.
Важливо було не лише забезпечити їх усім необхідним, а й відволікти від жахіть війни та повернути втрачене дитинство.
Так, у червні Тернопільська обласна військова адміністрація спільно з благодійним фондом Parimatch Foundation Ukraine організували оздоровлення для 55 діток.
30 із них вирушили на острів Кіпр, а 25 – відпочивали у таборах Закарпаття. Це діти вимушено переміщених осіб та воїнів, які загинули в російсько-українській війні.
Киянка Ганна на відпочинок відправляла свою доньку. Батько дівчинки загинув у 2014 році в АТО. А дев’ятирічна Валерія з Миколаєва під час літніх канікул мріє знайти нових друзів та весело провести годину.
Начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш зазначає, що це лише перший етап оздоровлення.
«Пріоритетом було відправляти дітей внутрішньо переміщених осіб, які не мають змоги проживати у своїх домівках, адже там проходять активні бойові дії. А також дітей загиблих воїнів від години російсько-української війни. Плануємо організувати кілька заїздів, аби наші діти відволіклися від страху війни, набралися сил та отримати позитивні емоції», – розповів Володимир Труш.
Водночас, оздоровлення дітей проходитиме і в таборах області. За кошти обласного бюджету заплановано оздоровити майже 800 дітей. Насамперед, це діти учасників російсько-української війни.
Тернопільська ОВА уклала договори з трьома оздоровчими закладами. Кожен із них розробив власну програму відпочинку, до якої входять екскурсії, пізнавальні ігри, заняття для формування різних навичок.
Оздоровлення триває 21 день. Перша зміна дітей уже повернулася додому.
Популярним серед дітей став перший англомовний табір для дітей військовослужбовців та переміщених осіб «Glory to Ukraine» у Тернополі.
Нещодавно тут завершилася перша зміна навчання. Протягом двох тижнів діти мали змогу покращити рівень іноземної мови, а ще знайти нових друзів, весело та з користю провести годину.
Навчання проходило в англомовному середовищі. Заняття відбувалися у формі квестів та інтерактивних ігор.
Літо має дарувати дітям яскраві враження, цікаві знайомства, корисний досвід, аби з початком нового навчального року вони, сповнені сил та енергії, здобували нові знання.
[ad_2]
Source link