Пік попиту на оренду будь-якого житла за будь-які гроші в Івано-Франківську минув. А ціни на придбання житла, після відновлення роботи державних реєстрів, зросли не так суттєвояк того б хотіли продавці.
Про це повідомили в ефірі ОТБ «Галичина» Віктор Фурдіяка, голова обласного відділення асоціації фахівців з нерухомості України та Оксана Атаманюк, голова піар-комітету обласного відділення АФНУ.
«У березені-квітні ситуація з орендою була критичною. Люди заселялися будь-куди, за будь-якими цінами. Не було такого поняття, як показ квартири. Якщо люди довіряли, то вони бронювали одразу по фото, відео та заїжджали у квартиру, коли вона звільнялася. З травня ціни почали стабілізуватися, зменшилася паніка і хаос у цьому сегменті ринку, люди вже заспокоїлися. Вони мають можливість подумати, зважити та обрати оптимальний варіант за дешевшу ціну. Ціни також знизилися, але піт зберігається високий. На даний момент це попит від людей, які мають де проживати, але вони вже вибирають у такій ціні кращі варіанти, або дешевші. На даний момент або абсолютно всі варіанти є в попиті, від дуже бюджетного і до елітного житла. Ціни є дорожчими ніж до війни, десь на 20-30% на деякі категорії», – зазначила Оксана Атаманюк.
За її словами, ціна на однокімнатне житло починається від п’яти тисяч гривень на місяць. На двокімнатні – від семи тисяч.
У травні з деякими обмеженнями відновили роботу реєстриречових справ на нерухоме майно. Це дозволило знову здійснювати договори купівлі-продажу житла та комерційних приміщень. Також вже працює земельний реестр. Середньоринкова ціна на вторинному ринку – 550 доларів за метр квадратний, і вже в залежності від локації та стану житлаваріюється. На первинному ринку також у районі цієї суми.
«Ми спостерігаємо, що щодо показників січня-лютого цього року, тобто до війни, піт на купівлю-продажнерухомості відновився на 20-25%. Це невеликий обсяг, але люди активніше починають цікавитися нерухомістю -комерційною та житловою. Це як місцеві, так і приїжджілюди… Ми бачимо зараз таку цікаву картину на ринку. За годину, коли був закритий регістр, накопичився такий скажімо ажіотаж, і в перші тижні, відколи відкрився регістр, ціни, які пробували виставити у продаж і які анонсували продавці, піднялися на 25-30% від довоєнної ціни. Але «невидима рука ринку» поставила все на свої місця. А люди, які були готові проводити операції з купівлі-продажу, не підтримали таких цін. І маємо ріст від рівня січневих цін у межах до 10%. Різкого зростання ціни на придбання нерухомості не спостерігається», – зазначив Віктор Фурдіяка.
В АФНУ нагадали, що операції з оренди чи продажу та купівлінерухомості є безпечнішими та швидкими з супроводженням сертифікованих ріелторів. Вони можуть гарантувати безпеку угоди, мінімізують ризик переплати чи недоотримання вигодиту та надають документальний супровід операцій.
Приєднуйтесь до “Галки” у Telegram, Instagram та Viber – найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!
[ad_2]
Source link