Міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що взяття на військовий облік ще не означає відправлення людини на фронт, і запевнивши, що проблем із мобілізацією немає. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону. Українська правда.
«Проблем із мобілізацією немає, я постійно комунікую з Генеральним штабом, із головнокомандувачем, із начальником Генерального штабу. У нас, за великим рахунком, заповнені всі необхідні позиції. Якщо сьогодні відбувається мобілізація, то за певними особливими спеціальностями», – сказав Резніков.
Як приклад він навів програму підготовки українських воїнів у Великобританії: кілька батальйонів вже проходять там навчання. Для таких командировок можуть шукати додаткових фахівців, бажано зі знанням англійської мови.
Водночас, міністр оборони запевнив, що масових провалів мобілізації в Україні немає.
«Центри комплектації територіальні продовжують працювати. Коли дають повістку, мова йде не про мобілізацію. Йдеться про те, що деякі люди переїхали, вимушено переїхали чи перемістилися на місце проживання і не стали на облік. А вони за законом зобов’язані це зробити.
Вручення повісток чоловікам призивного віку означає, що вони мають прийти у місцевий територіальний центр комплектації, показати документ і сказати: перевірте, він на обліку, він у резерві… або в окупованому тимчасовому місці, або переїхали на захід України.
Ті вручення – це, в першу чергу, наведення ладу (з виглядом – ред.). Так, деякі центри комплектації поводяться за старим форматом. Я особисто категорично заперечую ідею, коли за порушення, ДТП, поведінку в ресторані чи десь вручається повістка. Це абсолютно неправильно, це дискредитація – цього не повинно бути», – наголосив Олексій Резніков.
За його словами, розповіді про те, що непідготовлені мобілізовані новачки кидають «на нуль», не можуть бути правдою – це міфи і складові інформаційної війни Росії.
За процедурою людина в навчальному центрі має пройти повну підготовку від тактичної медицини до поводження зі зброєю, злагодження, забезпечення одягом та системами захисту. Лише після цього залежно від фаху мобілізований відправляється в підрозділ, наголосивши міністр.
Як повідомляв Львівський портал, останнім часом у Львові суттєво посилили свою роботу військкомати. Йдеться про те, що їхні представники разом із правоохоронцями патрулюють місцями, де є скупчення людей, та виписують чоловікам повістки. Це можуть робити біля кафе, серед парку, біля ринку чи навіть під час недільної служби біля церкви.
Такі повістки вручають для військового обліку чоловіків. Водночас відзначимо, що законодавство України не забороняє вручати повістки на вулиці.
Крім того, у Дрогобицькому районі були випадки, коли нарушника комендантської години вручали повісті.
Дізнавайтесь першими найважливіші та найцікавіші новини Львова – підписуйтесь на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
[ad_2]