16 сіл, 6 старост, 37 мільйонів бюджет… Ганнопільська сільська ОТГ на Славутчині

2659

16 сіл, 6 старост, 37 мільйонів бюджет… Ганнопільська сільська ОТГ на Славутчині одна із двадцяти шести нині створених в нашій області. Об’єднання відбулося ще у серпні 2015-го, тоді вибори у жовті і от вже майже два роки славутчани живуть по-новому. Власноруч  заробляють гроші і самотужки вирішують куди їх витрачати. А коштів суттєво додалося. Приміром, до об’єднання сільська рада отримувала по 350 тисяч з районного бюджету, у 2016-му сума зросла в десятки разів.

Конференц-зала, безкоштовний інтернет, дитячий куточок. Стара бібліотека з новеньким ремонтом тішить око бібліотекарки пані Тетяни. Жінка каже, за тридцять п’ять років роботи нарешті відчула, як працювати у Європі. Ця на перший погляд міська читальня, за півтори сотні кілометрів від обласного центру. Та тільки за вікном сільський пейзаж нагадує про це.

Раніше ж, зізнається, покрівля протікала, доводилося відром збирати воду на горищі. А тут до 12-ти тисяч книг – шкода такого скарбу. Після утворення територіальної громади так само ремонтують будинки культури, приміщення сільради, дитсадки й школи. А в Клепачах відбудували  спортивну залу.

Чи багато сіл можуть таким похвалитися? А ще у центрі тергромади розмістили кілька безкоштовних wi-fi точок. Чотирнадцять із шістнадцяти сіл тергромади вже мають вуличне освітлення. Голова Ганнополя зізнається, можуть собі дозволити таке задоволення: гроші, відносно, є. Адже, до об’єднання сільська рада отримувала по 350 тисяч з районного бюджету, у 2016-му сума зросла в десятки разів до 37-ми мільйонів. Та й самі вчаться заробляти.

Директор Хмельницького «Центру розвитку місцевого самоврядування» переконаний тут нова влада із роботою впорюється – створює спроможну громаду. Частково тому, що має досвідчених управлінців, котрі мусять за кілька років навчитися заробляти самим собі на прожиття.

Самі ж ганнополяни таким показником більш ніж задоволені, бо ж раніше до них за сто п’ятдесят кілометрів від Хмельницького обласна влада, як і гроші, рідко коли доїжджали.

 

" " " "