Аграрії Хмельниччини страйкують

1112

Через Прибузьке – не проїхати. Кілька десятків одиниць сільськогосподарської техніки та більше сотні представників дрібних фермерських господарств Хмельницької області вийшли на протест пов’язаний із нововведеннями у податкового кодексі. Їх під час голосування за державний бюджет прийняла Верховна Рада України.

Піший протест аграріїв. Близько восьмої години ранку в селі Прибузьке, що неподалік Хмельницького, більше сотні фермерів влаштовали протестну акцію. А, все через одну поправку до податкового кодексу – відміну 20% податку на додану вартість. Олександр Романюк обробляє 300 гектарів землі. Вирощує чоловік усі культури. Переконує, 180-та поправка призведе до знищення малого та середнього сільгоспвиробника.

За неповну годину попереджувально-протестної акції в обидві сторони дороги сформувалася чималий затор. Водії ж фермерів не зовсім зрозуміли – між ними та протестувальниками виникли невеликі протистояння.

Сільгоспвиробники кажуть,  зміни у податковому кодексі  на руку тільки великим зернотрейдерам та підприємствам, котрі виготовляють готову продукцію із олійних та технічних сільськогосподарських культур.

Автор: За словами сільгоспвиробників  ця поправка вже відчутна. Зменшилась ціна за яку великі зернотрейдери готові купити зерно.  Аграрії вже підрахували  – на одній тонні вирощеного збіжжя  в середньому втрачатимуть більше півтори тисячі гривень чистого прибутку.

За словами виробників, відміна відшкодування ПДВ змусить виробників продавати збіжжя тіньовими схемами. Тим самим зменшиться дохід та збільшиться число безробітних, адже платити працівникам буде проблематично.

Схожі  акції протесту  сьогодні були ще у Рівненській та Черкаських областях. Аграрії навіть підготували проект, який скасовує поправку до кодексу. Фермери переконують – якщо їх не почують, переїдуть із людьми і технікою у владні квартали столиці.

 

" " " "