Бачити серцем: у Хмельницький привезли експозицію для незрячих.

883

Бачити серцем: у Хмельницький привезли експозицію для незрячих. Її не просто покажуть тим, хто живе у темряві, але й навчать музейників яким чином можна познайомити таких людей із мистецтвом. Виставка – один зі щаблів спеціального проекту, котрий реалізовують представники Житомирської культурної спілки людей з інвалідністю. Він – не масштабний, адже фінансується за грантові кошти Українського культурного фонду. Хмельницький став одним із 4 міст в Україні, котрому випала нагода долучитися.

Пані Лариса – інвалід по зору. Очільниця обласного товариства сліпих сьогодні з радістю насолоджується мистецтвом. Практично нічого не бачить – полотна, каже, відчуває серцем.

Доторкнутися до прекрасного, зізнається пані Лариса, для людини слабозорої чи незрячої важко, але реально. Адже, насправді, існує чимало способів показати світ тим, хто не бачить.

Бачити серцем – спеціальний проект для тих, хто живе у темряві. Його ідейники кажуть, щоби незрячий побачив самі пішли далі окреслення контурів. Кожну картину, представлену тут, спеціально озвучили.

Ідея створити експозицію для незрячих у народного художника Юрія Камишного виникла ще 10 років тому. Сам митець тяжіє до імпресіонізму. Каже, його картини – з душею для людей із душею.

Дати незрячим змогу доторкнутися до мистецтва – головна мета грантового проекту. Завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду, його ініціатори не просто зорганізували експозицію. Протягом дня вони навчатимуть музейників міста та області як допомогти сліпим побачити зображене на полотнах. Сама ж виставка у Хмельницькому пробуде недовго – лише два дні, адже, далі рушить до Луцька та, власне, Житомира.