День Народження смт. Чорний Острів святкували три дні .

3611

 На Хмельниччині відроджують прадавні традиції. У смт Чорний Острів цими вихідними відвирував перший Всеукраїнський фестиваль «Чорноострівський ярмарок». Вперше подібні заходи організовували на території населеного пункту майже 500 років тому. Сучасний фестиваль приурочили символічно до річниці заснування селища. 

 Гості із семи областей України, три дні святкування, виступ зіркового артиста, безліч розваг та подарунків. Так гучно й весело відзначали День селища Чорний Острів. У другу суботу липня невеликий населений пункт, у 20-ти кілометрах від обласного центру, святкував свою 652-гу річницю заснування. Нині це майже тисяча чоловік населення. Колишній центр району, а тепер – однієї із найбільших ОТГ краю у всі часи славився своїми промисловими досягненнями та культурною спадщиною.

Майже через 500 років у населеному пункті взялися відроджувати цю прадавню традицію. Символічно у переддень Дня селища, стартував перший Всеукраїнський фестиваль народного мистецтва та ремесел «Чорноострівський ярмарок». Впродовж трьох днів народні колективи із семи областей України, зокрема й місцеві, давали творчі концерти у різних куточках ОТГ. У такий спосіб, розповідають організатори, мають на меті налагодити культурно-мистецькі стосунки між громадами та відновити туристичний потенціал Чорного Острова.

Найбільш насиченим та масштабним видався другий день фестивалю. Попри похмуру погоду, з самого ранку на центральні площі селища вирували святкування. Місцеві майстри та виробники презентували на ярмарку свою продукцію. Для малечі працювало містечко атракціонів, а для дорослих влаштували пізнавальні екскурсії по видатних місцях селища. До слова, під час святкувань їх стало на одне більше.

У місцевому парку встановили дерев’яну композицію у вигляді героїв із творів Леоніда Глібова. Справжня кульмінація свята розпочала по обіді. Театралізованою інсценівкою на сцені стартувало урочисте відкриття. Місцеві артисти у костюмах історичних персонажів закликали всіх присутніх до святкувань. Захід проходив за сприяння народного депутата України Сергія Лабазюка. Нардеп особисто привітав чорноострівчан із днем селища та зауважив, саме за такими населеними пунктами – майбутнє нашої країни.

З нагоди свята парламентар спільно із головою благодійного фонду «Ми поруч» Віолеттою Лабазюк принагідно відзначили подяками та подарунками активних місцевих жителів за небайдужу громадську позицію та плідну роботу на користь громади.

За доброю традицією благодійний фонд «Ми поруч» пригощав усіх присутніх смаколиками, а також організував головну родзинку свята – виступ народного артиста України Віктора Павліка. Уже надвечір епіцентр святкування вщент заполонили і дорослі й малеча. Окрім місцевих жителів послухати пісень у виконанні зіркового гостя приїхали люди звідусіль.

Зіркового артиста шанувальники не відпускали впродовж кількох годин. Місце під сценою перетворили на справжній та танцювальний майданчик. А найбільш популярні хіти виконавця присутні співали всі співали разом в унісон.

 

" " " "