Геоінформаційна система у Хмельницькому: покаже, допоможе і вбереже від лукавого

Із впровадженням нової системи в обласному центрі різко звузиться простір для корупції у земельних та архітектурних питаннях

1214

У Хмельницькому мають намір найближчим часом впровадити геоінформаційну систему. Цей проект реалізується за підтримки міжнародних організацій. Він має на меті звести до мінімуму корупцію при вирішенні земельних та архітектурних питань.

За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, проект вже перебуває на тій стадії, коли від намірів і декларацій переходять до безпосереднього втілення. Починається закупівля обладнання та навчання спеціалістів, які працюватимуть із цією системою.

“Проект дасть змогу поєднати різну інформацію на одній зручній платформі від земельних питань до питань управління торгівлі. Вся інформація, яка зараз розміщена в різних джерелах, буде зібрана на одній платформі і будь-який громадянин зможе перевірити достовірність інформації”, – каже заступник мера.

На сьогодлні в місті вже функціонує геоінформаційна система. Однак вона потребує нового програмного забезпечення і доопрацювання. Нова система відрізнятиметься від уже діючої більшою доступністю та інформативністю. Вона допоможе ефективно працювати органам міської влади, адже у них завжди буде під рукою вичерпна інформація щодо кожного об’єкту в місті та кожної локації. Ця система також допоможе підприємцям, які  матимуть уявлення про те, де і які шматочки міської території можуть бути придатні для їхнього бізнесу. Крім того, ця система дозволить громадськості контролювати владу та вбереже владних мужів від спокуси при вирішенні земельних питань.

“Будь-хто з будь-якої точки світу може отримати детальну інформацію про питання, які стосуються земельних та архітектурних напрямків. Ми плануємо презентувати бета-версію системи на початку жовтня, хмельничани зможуть отримати доступ до інформації. Проте те, що ми робимо в Хмельницькому, матиме унікальну особливість – підприємці можуть отримати безкоштовний доступ в будь-яку пору доби”, – розповів консультант проєкту «SACCI»/USAID, який займається впровадження нової систтеми, Тарас Случик.

" " " "