Суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога» зібрала представників 8 областей України. Ворог не боїться ракет, ворог боїться пам’яті та ідентичності. Тож платформа – це своєрідний тихий, але потужний спротив задля збереження культурної спадщини.
Знання, національна ідея, культура, ці елементи сформували і продовжують формувати сильну українську державу. А ще люди, які несуть пам’ять у своїх серцях.
В рамках платформи відбулось дві панельних дискусії. Окрему увагу приділили тим речам, які зародили українську державу.
Цього року на платформі не тільки обговорювали, а й презентували. Так публіцистка Вікторія Церклевич представила на загал альманах «Поділля має свій смак». У ній не лише рецепти, а живі історії родин, поколінь, та навіть цілих сіл, які процвітають не лише в українських обійстях, а й у відомих рестораціях. Випустити альманах вдалось за сприяння Хмельницької обласної ради.
Кожен привіз на зустріч частинку свого краю. Хтось – у вишитій сорочці, тканій місцевими майстрами, хтось привіз гастрономічну спадщину. Давню поліську страву під назвою мацик привезли рівняни.
Прикордонна до країни терористки Сумщина також долучилась до дискусій. Зараз у 15 громадах регіону точаться бойові дії. Та жодну пісню, жодну страву, жодну традицію росіянам- загарбникам сумчани не віддадуть.
Відновлення, популяризація та охорона нематеріальної культурної спадщини це те, заради чого і працює Волинського науково методичного центру культури. Відтак 7 елементів спадщини внесено в національний перелік, 46- в обласний.
З любові до свого починається справжнє об’єднання. А в умовах коли ворог намагається стерти українців як націю, боротьба за надбання не менш важлива. Бо культура, це коріння, яке тримає нас на цій землі.
Суспільно наукова платформа це не просто дискусійний майданчик, вона стала голосом національної ідентичності та стійкості, а ще місцем зустрічі людей. які розуміють, що українська державність складається не лише з правових механізмів.