Хто руйнує наші дороги? Підсумки тижня .

770

Хто руйнує наші дороги? Скажете, а хіба є що руйнувати. Відповімо – не скрізь. Хоча останнім часом новесенькі полотна асфальту таки можна побачити на автошляхах краю. Влада щось тай робить, аби привести їх до ладу. Цьогоріч, до прикладу, на ремонт доріг області з державного бюджету виділили 1 мільярд 185 мільйонів гривень. Чимало, погодьтеся. Хоча, зважаючи на наше ставлення до автошляхів, і цих коштів буде замало для того, аби наші дороги нехай з часом, але виглядали по-європейськи. Мова – про великогабаритні автівки. Ті, котрі перевантажені ,а таких, повірте, – чимало, завдають неабиякої шкоди дорогам. За них наразі активно взялися громадські активісти.  Цього тижня спільно із працівниками Укртрансбезпеки вони почали проводити перевірки і штрафувати тих, хто перебирає із вагою. Результати, кажуть, не забарились.

Водії проти водіїв. Активісти Автоєвросили виїхали на дороги краю. Разом з Укртрансбезпеківцями всерйоз взялись за вантажівки. Кажуть, привід для такого спільного рейду знайшовся сам – на дорозі. Нещодавно самотужки затримали водія автівки, який, мало того, що перебрав з вантажем, не закріпив його як годиться, а, отже, наразив на небезпеку кожного, хто їхав поруч.

Автівок із недбало закріпленим вантажем цього дня на дорозі, на щастя, зустріти не довелося. А, от, тих, хто перевантажив великогабаритку виявилось море. Перша фура – і перша з надлишком .

Кілька порядних перевізників. І знову перевантаження. Ось цей водій переконаний, нічого не порушує.

А, от, ваги кажуть зовсім інше.

Транспортники кажуть, ось цей водій і справді міг не знати про те, що перебрав з вагою, бо навантаження на вісь на відміну від загального, відчути практично нереально. Незважаючи на це, чоловіка штрафують, бо порушив. Сума – невелика – 7 євро, а, от шкода дорожньому полотну – чимала.

Таких вантажівок із осьовим перевантаженням за годину – 5 із 16-ти. Всі оштрафовані.

Такі автівки, кажуть укртрасбезпеківці, зазвичай відстоюються подалі від інспекторського ока.

Ось цей пан, лишень побачив автівку Укртрансбезпеки, одразу поліз у спальний мішок. Каже, посеред поля стоїть не через острах бути зваженим, а лиш тому, що втомився та поламався. Автівку не ремонтує, бо не вміє й від допомоги категорично відмовляється.

Власне зловити таких водіїв – практично неможливо. Хоча на практиці подібні випадки були. В Укртнасбезпеці кажуть, найбільший штраф, який на пам’яті за перевантаження – 6000 євро. Він – кількарічної давності. Додають, навіть такі серйозні санкції не перекриють вартості доріг, котрі практично сипляться під колесами перевантажених великогабариток.

Укртрансбезпеківці додають, аби вберегти дороги від руйнування працюють постійно, утім, відстежити всі автівки, котрі перебирають із вантажем самотужки не в силах. Саме тому, звертаються до громадськості із проханням не ігнорувати подібні випадки. Активісти Автоєвросили, до прикладу, вже зробили своє перше громадське затримання. Поки воно – одне, утім, буде більше, адже власні пости вони організували по всіх дорогах області.